امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94478
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از نیویورک تایمز، کامرزبانک، دومین بانک بزرگ آلمان مذاکره با مقامات آمریکا برای مصالحه در مورد جریمه‌ای به ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از نیویورک تایمز، کامرزبانک، دومین بانک بزرگ آلمان مذاکره با مقامات آمریکا برای مصالحه در مورد جریمه‌ای به میزان حداقل 500 میلیون دلار به اتهام انجام مبادلات با کشورهای تحت تحریم واشنگتن را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش، کامرزبانک به انجام نقل و انتقالات مالی برای شرکت‌هایی در ایران و سودان متهم شده است و این توافق در تابستان امسال اعلام خواهد شد.

این بانک آلمانی در سال 2010 فاش کرد که تراکنش‌های این بانک به دلار تحت تحقیقات آمریکا قرار دارد اما اعلام نکرد که در نهایت ممکن است مجبور به پرداخت چه نوع جریمه‌ای بشود.

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: مصالحه با کامرزبانک می‌تواند راهی برای مصالحه جداگانه با بزرگ‌ترین بانک آلمان یعنی دویچه بانک فراهم کند.

دولت آمریکا در تلاش است تا تحقیقاتی مشابه در مورد نقض تحریم‌های کشورهای تحت تحریم آمریکا در مورد دویچه بانک انجام دهد.

چندی پیش، بزرگ‌ترین بانک فرانسه به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه سودان، کوبا و ایران طی بازه زمانی 2002 تا 2012 به پرداخت جریمه تاریخی 8.9 میلیارد دلاری به دولت آمریکا محکوم شد.

کردیت اگریکول و سوشیت جنراله دیگر بانک‌های فرانسوی نیز تحت تحقیقات آمریکا قرار گرفته‌اند.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها