امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94492
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 102
عبدالله بابایی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد ابهام موجود در تعیین قیمت جدید خودروها به ویژه ...

عبدالله بابایی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد ابهام موجود در تعیین قیمت جدید خودروها به ویژه پژو 206 تیپ 5 اظهارداشت: ما تقاضای افزایش حداقل 20 درصدی قیمت خودرو را داشتیم، ولی در نهایت شورای رقابت با افزایش 3 تا 6 درصدی قیمت محصولاتمان موافقت کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه پژو 206 تیپ 5 از ابتدا با 2 ایربگ طراحی شده و نیازی به تغییر طراحی نداشته است، چرا شما هزینه 2 میلیون تومانی را برای نصب ایربگ بر روی این خودرو تعیین کرده‌اید؟ گفت: 206 تیپ 5 قبلاً توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری نشده بود و به همین دلیل ما خواستیم تا در قیمت‌گذاری جدید، آنالیز قمیت‌ها مشخص باشد.

خبرنگار فارس پرسید: در قیمت‌گذاری جدید خودروها بابت تغییراتی که روی محصول انجام شده، هزینه تعیین شده است، در حالی که پژو 206 تیپ 5 تغییری را شاهد نبوده و هزینه‌ای برای نصب دو ایربگ بر روی این خودرو صورت نگرفته است؛ بابایی پاسخ داد: به هر حال نصب ایربگ جزء الزامات قانونی بوده و ما سال گذشته بابت پژو 206 تیپ 5 از شورای رقابت مصوبه‌ای نگرفته بودیم.

وی در پاسخ به این سئوال که رانا نیز از ابتدا با دو ایربگ طراحی شده است، چطور در قیمت‌گذاری جدید، هزینه‌ جداگانه‌ای برای نصب ایربگ بر روی این خودرو در نظر نگرفتید، ولی برای پژو 206 تیپ 5 این هزینه را لحاظ کرده‌اید؟ گفت: طراحی اولیه رانا با دو ایربگ انجام شده است ولی قبل از پژو 206 تیپ 5، پژو 206 تیپ 2 تولید می‌شد که تک ایربگ بود.

خبرنگار فارس گفت پژو 206 تیپ 5 یک محصول جدید است و نباید با پژو 206 تیپ 2 مقایسه شود، بابایی گفت: به هر حال ما سال گذشته برای پژو 206 تیپ 5 قیمت مصوب از شورای رقابت نگرفته بودیم و خواستیم در قیمت‌گذاری جدید، هزینه‌ها به صورت شفاف مشخص شود.

* ابهام 700 هزار تومانی شورای رقابت درباره هزینه ایربگ سمند

معاون فروش ایران خودرو در ادامه در پاسخ به این سئوال که چطور هزینه نصب ایربگ بر روی سمند، صفر در نظر گرفته شده است، ولی برای خودروهای دیگر که نیازی به تغییری در طراحی نداشته‌اند، هزینه جداگانه‌ای تعیین شده است؟ گفت: برای سمند ال‌ایکس بنزینی نیز هزینه 700 هزار تومانی جهت نصب ایربگ در نظر گرفته شده است.

به گزارش فارس، این در حالی است که در جدول قیمت خودروها که رضا شیوا، رئیس شورای رقابت 3 روز پیش ارائه کرد، بابت نصب ایربگ بر روی سمند ال‌ایکس بنزینی و سورن هزینه‌ای تعیین نشده بود و رقم صفر ذکر شده بود.

* فروش نقدی با قیمت‌های جدید در ماه جاری

معاون بازاریابی و فروش ایران‌ خودرو در ادامه در مورد عرضه نقدی محصولات این شرکت در تیر ماه نیز گفت: سعی می‌کنیم طی ماه جاری یک مرحله فروش نقدی انجام دهیم که قیمت‌های جدید خودرو در این فروش لحاظ خواهد شد.

وی در مورد نحوه محاسبه قیمت خودروهای پیش‌فروش شده نیز گفت: در مورد خودروهایی که تاریخ تحویل آنها تا پایان تیر ماه است، قیمت‌های قبلی را لحاظ خواهیم کرد و برای خودروهای تحویلی از مرداد به بعد، در صورتی که در قرارداد فروش عنوان شده باشد که خودرو با قیمت روز عرضه می‌شود، قیمت‌های جدید لحاظ خواهد شد.

وی بیان اینکه با حاشیه بازار خودرو طی 2 ماه آینده به حداقل می‌رسد، گفت: ماهانه 40 هزار دستگاه از تولیدات ایران خودرو به صورت نقدی به بازار عرضه خواهد شد که پس از دو ماه، عطش بازار تا حدی برطرف می‌شود.

وی تولید روزانه ایران‌ خودرو را در حال حاضر بین 2200 تا 2500 دستگاه اعلام کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها