امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94517
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، دیپلمات‌های غربی امروز، سه‌شنبه اعلام کردند که احتمالاً «جان کری» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، دیپلمات‌های غربی امروز، سه‌شنبه اعلام کردند که احتمالاً «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و دیگر وزرای خارجه 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) به زودی به وین سفر می‌کنند و به مذاکرات هسته‌ای ایران می‌پیونند.

دیپلمات‌ها همچنین اعلام کردند که ورود احتمالی وزرای خارجه گروه 1+5 قبل از ضرب‌الاجل 20 ژوئیه به وین الزاماً به مفهوم این نیست که مذاکره‌کنندگان 1+5 در مرز رسیدن به توافق جامع قرار دارند.

یکی دیپلمات غربی نزدیک به مذاکرات در حالی که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت: وزرای خارجه می‌توانند به مذاکره‌کنندگان درباره تمدید زمان مذاکرات، در صورتیکه واقعا این کار مفید باشد، کمک کنند و آنها همچنین می‌توانند جریانی را برای رسیدن به توافق تا 20 ژوئیه، که هدف ما است، ایجاد کنند.

این مقام غربی ادامه داد: به طور قطع، وزیران خارجه می‌توانند همچنین توافقی را به امضا درآورند اما ما در حال حاضر تا امضای هرگونه توافق فاصله زیادی داریم.

یکی از دیپلمات‌های غربی تأکید کرد: ما هنوز از رسیدن به توافق فاصله داریم. ضرب‌الاجل، 20 ژوئیه است و آن چیزی است که ما بر روی آن کار می‌کنیم.

آخرین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 قبل از رسیدن ضرب‌الاجل 20 ژوئیه، هفته گذشته در وین آغاز شد و همچنان در جریان است اما هیچ نشانه‌ای از پیشرفت در مذاکرات وجود ندارد و همچنان در خصوص موضوعاتی چون غنی‌سازی اورانیوم، طول مدت توافق و سرعت لغو تحریم‌ها اختلافاتی وجود دارد.

توافق اولیه تحت عنوان برنامه اقدام مشترک بین ایران و 1+5 در ماه نوامبر سال گذشته میلادی در ژنو صورت گرفت و قرار شد 6 ماه مذاکرات برای رسیدن به توافق جامع ادامه داشته باشد و امکان دارد در صورت توافق طرفین این مذاکرات تمدید شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار