امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94525
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 145
به گزارش  پیروان موعود  به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشستی با رییس ومعاونان سازمان ...

به گزارش  پیروان موعود  به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشستی با رییس ومعاونان سازمان بهزیستی کل کشور که در سالن جلسات ساختمان مرکزی

بهزیستی برگزار شد، گفت: در ارائه و معرفی الگوی موفق جامعه اسلامی به همه مردم جهان، بهزیستی کار بسیار ارزشمندی است. برای ایجاد چنین جامعه ای همه ظرفیت ها و راهکارها در اسلام وجود دارد و نارسایی ها از انسانهاست.

نقدی بررسی علمی و دقیق از فعالیت های بهزیستی در جامعه را مهم برشمرد و تاکید کرد: اگر خروجی های بهزیستی بصورت دقیق و علمی احصا و در اختیار سایر بخش های نظام قرار بگیرد بی شک تاثیرات زیادی بر بهبود مدیریت در همه جنبه های کشور خواهد داشت.

وی سازمان بهزیستی را محیطی مناسب برای همکاری با بسیج عنوان و تصریح کرد: بسیج نیروی علاقمند و داوطلب برای پیشرفت کشور است. امروز چهل هزار پایگاه بسیج در محلات و بیست هزار پایگاه اقشار تخصصی در سراسر کشور برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تغییر رویکرد و افزایش فعالیت های بسیج طبق نظر مقام معظم ولایت با تشکیل سازمان بسیج ادامه داد: پس از اعلام الگوی اقتصاد مقاومتی از سوی امام خامنه ای، بسیج فعالیت در عرصه های مولد در اقتصاد مقاومتی را برای اشتغال مولد پیگیری کرد و از سال 91 تا کنون بیش از 24 هزار کارگاه تولیدی راه اندازی شده است که حاصل آن اشتغال حدود 50 هزار نفر می باشد و مهمتر اینکه بسیاری از افراد در جامعه نیز با الگو برداری از این روش، خودشان مشغول بکار شده اند.

وی نمونه‌هایی از استفاده مدبرانه دولت های گذشته از ظرفیت‌های بسیج برای اهداف کشور را برشمرد و افزود: حضور بسیج در دفاع مقدس، بسیج سازندگی، واکسیناسیون فلج اطفال و... باعث موفقیت های چشمگیر شد و امروز ظرفیت بسیج قوی تر از گذشته برای اهداف کشور عرضه شده است و هنر دولت ها استفاده از ظرفیت عظیم بسیج است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: امروز واحدهای بسیج در وزارتخانه ها و سایر نهادها تخصصی شده‌اند و با حضور اقشار تخصصی بسیج در عرصه هایی همچون پزشکی، آموزش و پرورش و... همکاری های بزرگی صورت گرفته است که این گونه فعالیت ها و همکاری ها در بهزیستی نیز می تواند به خوبی اجرا شود.

وی تاکید امام خامنه‌ای را بر مشارکت مردم برای حل مشکلات کشور مانند دفاع مقدس یادآور شده و بیان کرد: بسیج بهترین بستر مشارکت مردمی برای حل مشکلات کشور است چراکه بسیج در تمامی محلات و روستاهای کشور با استفاده از افراد بومی و با بهره گیری از دانش روز حضور دارد.

نقدی هزاران حوزه و پایگاه بسیج خواهران در کشور را برای مشارکت در پیشگیری و آموزش و ارشاد خانواده و زنان بسیار مناسب دانست و تاکید کرد: مهد کودک ها تربیت نسل آینده را پی ریزی می کنند که با همکاری بسیج و بهزیستی الگوی مناسب تربیتی و آموزشی ارائه شده و مهدهای قرآنی نیز می تواند در هفتاد هزار مسجد در سرار کشور گسترش یابد.

وی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی می توان کارهای مشترک بزرگی را بین دو سازمان تعریف کرد، گفت: میدان های وسیع فعالیت بین دو سازمان با تشکیل کارگروه مشترک تعریف خواهد شد و بسیج سازمان بهزیستی نیز پلی برای این ارتباط و فعالیت است.

در ابتدای این نشست همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی کشور ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این سازمان گفت: بسیج در تمامی ارکان فعالیت های بهزیستی می تواند حضور داشته باشد و با سیاست های جدید نیز فصل های مشترکی می تواند تعریف و با تشکیل کارگروه مشترک بررسی و عملیاتی گردد.

وی حضور بسیج در مقابله با آسیب های اجتماعی را مهم و موثر خوانده و اظهار داشت: بسیج می تواند در مسائل اجتماعی کشور حضور جدی تری داشته و با سازمان هایی مانند بهزیستی برای منافع ملی همکاری کند.

همچنین سردار نقدی و هیئت همراه از برخی قسمت های سازمان بهزیستی کشور بازدید و با فعالیت های آنان در زمینه بازار محصولات تولیدی مددجویان، تهیه جهیزیه و مراجعات مردمی بهزیستی آشنا شدند.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها