امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9455
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۰
تعداد بازدید: 287
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از جامعه فرهنگیان کشور با صدور بیانیه‌ای از عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از جامعه فرهنگیان کشور با صدور بیانیه‌ای از عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تقدیر کردند.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف علیهم و لاهم یحزنون     (احقاف /13)
این ما و من، نشانه بیگانگی بود/صد دل به یکدگر چو شود آشنا یکی است
نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها نظام بالنده و برآمده از اصول و احکام اسلامی در قرن حاضر است که حاصل خون دلها و جانفشانی های گرانبهایی است که به پای این شجره طیبه ریخته شده و در سایه رهبری های پیامبرگونه حضرت امام (ره) و هدایت‌گری‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای –مدظله العالی -به بار نشسته است.
این نظام مقدس الهی و اسلامی متکی بر اصول و پایه های اسلامی است که همواره و در طول دورانهای سخت، در نقش ضامن و حافظ آن عمل کرده است.
انقلاب اسلامی بواسطه این استوانه ها توانسته است خطرات و تهاجمات سهمگین دشمنان بیرونی و بدخواهان درونی را از سر بگذراند و به الگوی نهضت های جهانی تبدیل شود که یکی از این پایه ها شورای نگهبان است.
شورای نگهبان یکی از ارکان مهم و اساسی این حکومت اسلامی است که با تایید حضرت امام (ره) و حضور فقهاء عادل و حقوقدانان آگاه محل امید عدالت خواهان و امت اسلامی است.
به یقین شورای نگهبان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون وظیفه نگهبانی و پاسداری از اصول و ارزش های بی بدیل انقلاب را برعهده داشته است و الحق که دشمنان این ملت هرچه تلاش کردند تا اعتبار و حقانیت این شورا را زایل کنند، از عهده آن برنیامدند.
شورای نگهبان ضامن بقا و دوام ماهیت نظام اسلامی است به طوری که وجود یا عدم وجود آن مساوی با وجودیا عدم وجود انقلاب اسلامی است.
مبارزات ملت مسلمان ایران هم از ابتدای دوران مشروطیت که شعار مشروطه مشروعه را سر می دادند و تاکنون که شعار جمهوری اسلامی را بیان می کنند برسر این مساله بود که همه چیز برمحور دین مبین اسلام باشد که تشخیص این امر بر عهده عده ای از اسلام شناسان و فقیهان عالمی است که امام خامنه ای عزیز در وصف آنها فرمودند: «حضور شورای نگهبان در انتخابات و بررسی صلاحیت ها به وسیله انسان های عادل ،بی طرف و بصیر حضور مبارکی است.»
ما فرهنگیان بسیجی ضمن اعلام حمایت همه جانبه خود از اقدام هوشمندانه، بی طرفانه و بی شائبه این نهاد مقدس که بر آمده از قانون است انتظار داریم:
1- حرمت نهادهای قانونی کشور و نظام به ویژه شورای محترم نگهبان که میراث گرانبهای حضرت امام(ره) است توسط همه گروهها و جریانهای سیاسی داخل کشور نگه داشته شود چرا که این نهاد برخاسته از قانون اساسی است و ضامن اسلامیت و سلامت آن است و تمکین رای شورای نگهبان تمکین قانون اساسی است به فرموده حضرت امام (ره) «هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذا است "مفسد" است (صحیفه امام ج14 ص 370)»
2- از نامزدهای انتخاباتی و جریانهای سیاسی حامی نامزدها می خواهیم که با ایجاد یک فضای رقابتی سالم و برادرانه و حضور پرشور و صمیمانه خود، حماسه ای تاریخی آفریده و امید بدخواهان نظام را به ناکامی مبدل کرده و قلب ولی امر مسلمین و ملت عزیز را از خود شاد نمایند که شادی قلوب مسلمین شادی قلب امام زمان (عج) است.
3- از ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی می خواهیم همان طور که خواسته رهبر حکیم و فرزانه مان است، یک بار دیگر با حماسه ای بی نظیر مقبولیت و عمق محبت خودشان را به نظام اسلامی برای دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی تفهیم کنند و برگ زرین دیگری را در تاریخ درخشان این انقلاب رقم بزنند.
در پایان، با تشکر از اطلاعیه این شورا در اعلام احراز صلاحیت ها، از کلیه نامزدهایی که با حضور خویش در مرحله ثبت نام به رونق انتخابات افزودند نیز تشکر می‌نماییم.
والعاقبه للمتقین انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها