امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94556
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد دولتی آمریکا روز سه‌شنبه با بیان اینکه هنوز دستیابی به توافق جامع هسته‌ای با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد دولتی آمریکا روز سه‌شنبه با بیان اینکه هنوز دستیابی به توافق جامع هسته‌ای با ایران قطعی نشده، گفت واشنگتن از تمام ابزارهای خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده می‌کند.
«فیلیپ گوردون» هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه کاخ سفید که در نشست موسوم به «صلح» در تل‌آویو صحبت می‌کرد، در مورد مذاکرات جاری ایران و گروه 1+5، گفت: «در 6 ماه گذشته، از زمان اجرای برنامه مشترک اقدام، که پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران را تعلیق کرد، ما و همکارانمان در 1+5 و اتحادیه اروپا در مورد اقداماتی که ایران باید برای حل دیپلماتیک این مسئله انجام دهد، شفاف بودیم.»
وی افزود: «رئیس‌جمهور (باراک) اوباما به صراحت عنوان کرد که هر توافقی باید بر اساس اطمینان محکم و قابل راستی‌آزمایی از صرفا صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران باشد و اینکه ما توافقی را که این استاندارد در آن رعایت نشده باشد، نمی‌پذیریم.»
این مقام ارشد دولت آمریکا، ادامه داد: «در حالی که تنها 2 هفته تا پایان دوره اجرای برنامه مشترک اقدام باقی مانده، نمی‌توانیم نسبت به حصول توافق مطمئن باشیم، اما می‌توانیم تضمین کنیم که کف خواسته ما بدون تغییر مانده است؛ یک توافق باید از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کند و ایالات متحده از تمام المان‌های قدرت ملی خود برای دستیابی به این هدف، استفاده می‌کند.»
دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و پنج عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان از روز پنج‌شنبه آغاز شده است. بر اساس توافق موقتی که سال گذشته در شهر ژنو به دست آمد، طرفین تا پایان تیر ماه برای دستیابی به توافق جامع فرصت دارند. هرچند که این دوره برای 6 ماه قابل تمدید است، اما طرفین اعلام کرده‌اند که فعلا تمرکز خود را روی مهلت کنونی گذاشته‌اند. گفته می‌شود وزیران خارجه برخی از کشورهای 1+5 اواخر هفته برای کمک به روند مذاکرات، راهی وین می‌شوند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار