امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94563
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت در تذکری با استناد به ماده 209 آیین‌نامه داخلی اظهار داشت: طبق آیین‌نامه هر نماینده‌ای می‌تواند راجع به مسائل داخلی و خارجی از وزیر مسئول درباره وظایف او سوال کند، اما سوال از وزیر اقتصاد از حوزه وظایف آقای طیب‌نیا خارج است.

وی افزود: بنده تعجب می‌کنم که چرا باید فرصت مجلس به سوالی گرفته شود که از حوزه وظایف وزیر اقتصاد خارج است و چرا اصلا این سوال در دستور کار مجلس قرار گرفته است؟ از رئیس جلسه آقای لاریجانی استدعا دارم اگر تذکر بنده را وارد می‌داند، این سوال را از دستور کار مجلس خارج کند.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر مصباحی‌مقدم گفت: این یکی از موضوعات مورد بحث است، ما در هیأت رئیسه مجلس راجع به این موضوع بحثی خواهیم کرد تا ضابطه‌ای را در این زمینه مدون کنیم، برخی از امور است که مستقیما به یک وزیر مربوط است، یعنی او می‌تواند دستور دهد، ولی این سوال از این صنف نیست، چراکه همه اختیارات بانک‌ها جزو وظایف وزیر اقتصاد نیست.

رئیس مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه وزیر اقتصاد در برخی از این مجامع حضور دارد، بنابراین نقش تبعی دارد و یک حالت بینابین دارد، ولی وظیفه مستقیم در این زمینه ندارد، یعنی مانند بقیه موارد نمی‌تواند در اینجا دستور دهد، در هیأت رئیسه مجلس روی این مسائل بحث می‌کنیم تا در اینگونه مواقع ضابطه‌ای را مدون کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها