امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94572
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
محمدحسن آصفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: ما انتظار داریم به جای اینکه دولت وقت و انرژی خود را در پرداختن به مسائل سیاسی هدر ...

محمدحسن آصفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: ما انتظار داریم به جای اینکه دولت وقت و انرژی خود را در پرداختن به مسائل سیاسی هدر دهد، به مسائل اجتماعی مردم بپردازد، دولت اصلاحات 80 درصد وقت خود را صرف کارهای سیاسی و تنها 20 درصد را برای کارهای عمرانی اختصاص داد که اکثر کارهای عمرانی هم زمین خورد، لذا از دولت اعتدال انتظار داریم اشتباهات دولت اصلاحات را تکرار نکند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 2 میلیون نفر در انتظار دریافت وام ازدواج هستند، دولت باید این مشکل مردم را حل کند، به جای پرداختن به مسائل سیاسی و یا به جای برگزاری میتینگ‌های سیاسی در استان‌ها و شهرها به مسائل اجتماعی مردم، مسائل اقتصادی و تورم و بیکاری بپردازد.

آصفری گفت: آقای روحانی باید نظارت جدی بر وظایف مدیران خود در استان‌ها داشته باشد، این یک سال کار دولت به مسائل سیاسی گذشت، اجازه ندهد سه سال باقی مانده نیز بر همین منوال پیش برود.

*تسخیر اعتدال توسط بعضی احزاب به ضرر دولت است

آصفری اظهار داشت: شعار آقای روحانی شعار اعتدال بود و در شعار اعتدال باید تمام جریانات و احزاب جا داشته باشند، اینکه رئیس جمهور نخواهد اعتدال را برای مردم و احزاب تعریف کند و برخی احزاب بخواهند اعتدال را تسخیر کنند، به ضرر دولت اعتدال خواهد بود و به نوعی پوست خربزه زیر پای دولت گذاشتن است.

وی تصریح کرد: ما از آقای روحانی انتظار داریم در مورد گروه‌های خاص که خود را مدعی پیروز شدن رئیس جمهور در انتخابات می‌دانند و قصد مصادره دولت را دارند دقت خود را بیشتر کند، مردم که به اصلاحات رای ندادند، مردم به جریان اصلاحات و جنبش سبز رای ندادند، ماهیت این جریانات برای مردم شناخته شده است، مردم به یک جریان جدید به عنوان اعتدال رای دادند.

*کشور به آرامش نیاز دارد

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه در این مدت هیچ اتفاقی نیفتاده است، اینکه بخواهند در سالن امام علی(ع) در اراک جلسات حزبی بگذارند و ساختار شکنی کنند و در شرایطی که کشور به آرامش نیاز دارد سخنرانی بیاورند که به ایجاد تنش بپردازد، پسندیده نیست و دولت نباید اجازه دهد، مردم این مسائل را نمی‌پذیرند.

آصفری گفت: امروز مردم به نمایندگان خود در مجلس مراجعه می‌کنند و از بیکاری می‌نالند، دولت باید توضیح دهد که در این یک سال چه اقدامی برای حل مشکل بیکاری مردم انجام داده‌ است، امروز وظیفه نمایندگان عالی دولت تلاش در راستای جذب سرمایه‌گذار برای حل مشکل بیکاری و بازگشایی کارخانجات تعطیل و نیمه فعال است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها 50 درصد واحدهای صنعتی استان فعال هستند که از این تعداد نیمی نیز نصف ظرفیت خود کار می‌کنند.

*اینکه عده‌ای بخواهند دولت قبل را تخریب کنند، برای مردم کار نمی‌شود

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخریب دولت قبلی در جلسات حزبی خاطر نشان کرد: اینکه عده‌ای بخواهند دولت قبل را تخریب کنند، برای مردم کار نمی‌شود، مردم قبول دارند که در دولت قبل اشکالاتی وجود داشت، هیچ کس مخالف این واقعیت نیست، اما مردم می‌دانند که دولت قبلی اقدامات خوبی هم انجام داد، امروز اگر می‌خواهید دولت قبل را تخریب کنید کارهای خوب آن را هم ببینید و شما هم بگویید چهار مورد شغل ایجاد کردیم، چهار تا پروژه راه‌اندازی کردیم و ...

آصفری اظهار داشت: اینکه در سخنرانی‌ها دولت قبل را تخریب کنیم اما مردم تغییر و تحول را در دولت فعلی نبینند، فایده‌ای ندارد، این کاراهای ژورنالیستی هیچ نتیجه‌ای ندارد.

*مسئولان باید پاسخگو باشند نه جوابگو

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مسئولان باید پاسخگو باشند نه جوابگو تاکید کرد: از شخص استاندار گرفته تا معاونان و فرمانداران باید برای حل مشکل معیشت و اشتغال مردم و جذب سرمایه‌گذار و سرمایه تلاش کنند.

آصفری گفت: استان مرکزی رتبه ششم درآمدزایی کشور را دارا است، اما متاسفانه در بازگشت سرمایه در رتبه 28 کشور قرار دارد که استاندار باید پاسخگو باشد چه اقدامی برای جذب اعتبارات انجام داده است، چرا باید استانی که یکی از شش استان برتر کشور در بحث درآمدزایی است پروژه‌های عمرانی متعدد نیمه کاره به دلیل نبود اعتبارات داشته باشد.

وی بیان کرد: امروز کشور به اقدامات عملیاتی نیاز دارد به اندازه کافی در مورد بیکاری و اشتغال بحث و بررسی و جلسه برگزار شده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان باید تلاش خود را در توسعه استان به کار گیرند، گفت: بعضی از مسئولان اقداماتی که می‌خواهند انجام دهند آن را به موضوع مذاکرات ربط می‌دهند، این در حالی است که رهبر معظم انقلاب  فرمودند تیم مذاکره کننده کار خودشان را انجام دهد و مسئولان هم کار خودشان را.

آصفری خاطر نشان کرد: امروز مسئولان استان چه اقدامی در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام داده‌اند، چه فعالیتی در حوزه دور زدن تحریم‌ها و جذب سرمایه و تامین مواد اولیه کارخانجات و حل مشکل بیکاری و تامین آب، ساخت جاده و ... انجام داده‌اند.

*استاندار به عنوان نماینده دولت اعتدال باید در انتصاب و انتخاب‌ها رویکرد اعتدال را رعایت کند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور باید در انتصاب‌ مدیران و استانداران، فرمانداران، مسئولان و معاونان رویکرد اعتدال را رعایت کند، خاطر نشان کرد: در مجموع انتخاباتی که در استان در حال شکل گیری است، ما رویکرد اعتدال را نمی‌بینیم، استاندار نماینده دولت اعتدال در این استان است و باید در انتصاب و انتخاب‌ها رویکرد اعتدال را رعایت کند.

آصفری گفت: اگر می‌خواهند دولت موفق شود و بتواند دغدغه مردم را حل کند، باید جریان حزب ‌بازی را کنار بگذارند و دغدغه‌های مردم را حل کنند، امروز نگرانی اصلی مردم موضوع بیکاری است.

وی ادامه داد: استان مرکزی یکی از قطب‌های صنعتی کشور است، چرا باید نرخ بیکاری در این استان دو رقمی و 12 درصد باشد، گاهی از مواقع اعلام می‌شود که نرخ بیکاری تک رقمی است، اما شاید در فصولی مثل فصل تابستان که کارگران ساختمانی مشغول کار هستند تک رقمی باشد.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال باید پایدار باشد، تاکید کرد: منظور از اشتغال، شغل پایدار است نه موقتی که باید به آن توجه شود.

وی اظهار داشت: رویکرد مردم از انتخاب دولت اعتدال جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و تورم و گرانی بود، متاسفانه در بحث دغدغه مردم در تورم فقط شعار می‌دهیم، بحث کاهش تورم را می‌بینیم، اما نه در سفره مردم، اینکه بخواهیم در آمارها و سایت‌ها و جزوات و همایش‌ها بگوییم نرخ تورم کاهش پیدا کرده ولی در سفره مردم نمود نداشته باشد، نمی‌توانیم چنین ادعایی داشته باشیم.

*رئیس جمهور باید بر کار استانداران نظارت دقیق کند

آصفری بیان کرد: از رئیس جمهور درخواست داریم اعتدال را برای استانداران تعریف کند، چرا که امروز جریاناتی را می‌بینیم که به دنبال پوست خربزه انداختن زیر پای دولت هستند، آقای روحانی باید دقت کند بعضی از عناصر فتنه‌گر در بعضی مسئولیت‌ها انتخاب می‌شوند، رئیس جمهور باید بر کار استانداران نظارت دقیق کند.

وی گفت: یک سال از آمدن دولت گذشته است، اما در این یک سال هیچ پروژه عمرانی کلنگ نخورده، همه پروژه‌ها از دولت قبل کلنگ‌زنی شده و یا اعتباراتش مربوط به دولت قبل بوده است.

*از حامیان جدی شخص استاندار بوده‌ام

وی با اشاره به تجارب شخص استاندار گفت: استاندار مرکزی از تجربه کافی در زمینه مدیریت برخوردار بوده و نماینده مجلس نیز بوده است، باید از تجارب خود استفاده کند، من از حامیان جدی شخص استاندار بوده‌ام و استاندار نباید کاری کند که از حمایت خود پشیمان شوم.
انتهای پیام/87002/س40
برچسب ها:
آخرین اخبار