امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94574
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،حمید رضا ترقی، مسئول امور بین الملل حزب مؤتلفه اسلامی در دیدار با پارک نیونگ رایزن ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،حمید رضا ترقی، مسئول امور بین الملل حزب مؤتلفه اسلامی در دیدار با پارک نیونگ رایزن سیاسی سفارت کره جنوبی با  اشاره به نیم قرن روابط خوب اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بین دو کشور و تعاملات فرهنگی بین دو ملت، از نوسانی که در طی 3 سال گذشته بین روابط دو کشور در اثر سیاستهای زورگویانه آمریکا پدید آمده اظهار تأسف کرد و افزود: ما انتظار داشتیم که کره جنوبی این روابط طولانی و عمیق بین دو کشور را فدای خواسته های جاه طلبانة آمریکا نکند.

وی با اشاره به نقش آمریکا،صهیونیست و انگلیس در ناآرامی ها و جنگهای داخلی کشورهای غرب آسیا افزود: آمریکا و غرب می خواهند با کشاندن دامنة این ناامنی و جنگ و کشتار به مرکز و شرق آسیا، این قاره را تضعیف و به قاره ی مصرف کنندة کالاهای غربی تبدیل کنند.

ترقی با تشریح سوابق حزب مؤتلفه اسلامی و نقش آن در انقلاب اسلامی و دیپلماسی عمومی کشور بویژه از طریق حضور در کمیته دائمی اتحادیه احزاب سیاسی آسیا گفت: توسعة روابط سیاسی و حزبی بین دو کشور تضمین کنندة روابط اقتصادی و فرهنگی فی مابین است.

مسئول امور بین الملل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اهداف ایدئولوژیک حزب مؤتلفه اسلامی برای ساختن جامعة نمونه اسلامی اظهار داشت: نقاط اشتراک سیاسی فراوانی بین دو کشور و دو ملت وجود دارد که می تواند محور تعاملات دو جانبة سیاسی و حزبی گردد و باید احزاب فعال کره جنوبی، در این ارتباط با واسطة سفارت و وزارتخانه با ما ارتباطات برقرار کنند.

وی تبعیت کره جنوبی از سیاستهای اقتصاد تحریمی آمریکا علیه ایران را اشتباه و به ضرر اقتصاد و بازرگانان کره ای دانست و تأکید کرد: بازرگانان کره ای باید تحریم ها را دور زده و مناسبات اقتصادی خود با ایران را رشد دهند.

ترقی گفت: حزب ما مثل دولت و مجلس آماده است در رابطه با حل مشکلات بین دو کره میانجیگری کند زیرا توسعة صلح و امنیت و ثبات در آسیا و پرهیز از تنش های بی جهت لازمة توسعه و پیشرفت منطقه است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا علیه ایران شکسته و بسیاری از کشورها از آن تبعیت نمی کنند و جا دارد بازرگانان کره ای هم بدون توجه به این تحریم های غیرقانونی برای سرمایه گذاری در ایران تحریم ها را دور بزنند و خود را اسیر سیاستهای غلط آمریکا نکنند.

پارک نیونگ رایزن سیاسی کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن تشریح احزاب فعال در کره جنوبی و جایگاه آنها در نظام سیاسی کره پیگیری برای روابط آن احزاب با حزب مؤتلفه را متعهد شد. وی علاقة بازرگانان و سرمایه گذاران کره ای برای بازگشت به بازارهای ایران را در آستانة توافق ژنو مورد تأکید قرار داد و از مؤتلفه خواست از نفوذ خود در بازار تجارت برای فراهم کردن زمینة این تعامل استفاده کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها