امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94584
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با صدور بیانیه‌ای خطاب به دولت اعلام کرد که ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با صدور بیانیه‌ای خطاب به دولت اعلام کرد که رونق اقتصادی و توسعه به معنای حقیقی کلمه نه در اجرای چندین باره نسخه‌های وارداتی، بلکه در توجه به ظرفیت‌های درونی کشور و برنامه‌ریزی بر اساس آنهاست.
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

« سخنان دیشب رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام حاوی نکات مهمی بود که شاید مهمترین آنها را بتوان تاکیدات چندین باره ایشان بر موضوعاتی ثابت نظیر تکیه بر توانمندی‌های درونی و کوتاه نیامدن جلوی دشمنان دانست. لذا شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سراسر کشور لازم می‌داند توجه شخص رئیس جمهور و دولت محترم را به نکات ذیل جلب کند:

1- در نخست کلام لازم است تاکید کنیم دانشجویان بسیجی همچون گذشته و مثل همیشه دست یاری خود را به سوی دولت دراز کرده و به فرموده رهبر انقلاب «حامی واقعی دولت‌ها در مشکلات» هستند و انتظار می‌رود دولت محترم و شخص رئیس جمهور، انتقادات وارده را نه مچ‌گیری و غرض ورزی، بلکه انجام وظیفه شرعی و «نصیحه لائمه المسلمین» تلقی کنند.

2- همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند دست دشمن در دو عرصه تهدید و تحریم خالی است و مسئولین دولتی بهتر است به جای نگاه به بیرون و چشم انتظارِ دستِ دشمن نشستن، توان خود را معطوف به اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی کنند، چرا که رونق اقتصادی و توسعه به معنای حقیقی کلمه نه در اجرای جنین باره نسخه‌های وارداتی، بلکه در توجه به ظرفیت‌های درونی کشور و برنامه‌ریزی بر اساس آنهاست.

دولت محترم باید توجه داشته باشند که مبادا دستگاه محاسباتی‌شان بر اساس تبلیغات و فشارهای دشمنان دچار اشباه شود و توجه و باور داشته باشند که مسأله هسته‌ای برای طرف مقابل، بهانه است و علت واقعی تحریمها نه مساله هسته‌ای، بلکه استقلال ملت ایران است. بنابراین به جاست همانقدر که رفع تحریم دغدغه مسولین محترم دولتی و نقل محافل‌شان است، فکری برای اقتصاد مقاومتی و استفاده از توانمندی‌های داخل کشور کنند.

3- مسأله‌ای که در مذاکرات اخیر هسته‌ای جایگاهی مهم دارد و رهبر فرزانه انقلاب برای چندمین بار بر آن تاکید کردند، لزوم کوتاه نیامدن در برابر زیاده خواهی دشمنان است. تاکید رهبری بر مساله «ظرفیت غنی سازی» و 190هزار سانتریفیوژ نشاندهنده این مساله است که فشارها و تلاش‌های دشمن مبنی بر راضی کردن ایران به کاهش این تعداد، نباید منجر به عقب نشینی طرف ایرانی و کوتاه آمدن از حق خود شود. امیدواریم «فرزندان انقلاب» اشاره رهبری را دریافت کرده و بدان پایبند باشند. چرا که ما نیز مانند رهبر معظم انقلاب به تیم مذاکره‌کننده‌مان اعتماد داریم.

4- برخورد تحکم آمیز و تهاجمی نسبت به منتقدان دولت و افراطی خواندن آنها از رویه‌های ثابت برخی مسئولین دولت بود. مساله‌ای که باعث برهم خوردن وحدت و یکپارچگی ملی می‌شد و به همین علت مورد انتقاد دلسوزان انقلاب نیز قرار می‌گرفت.

اشاره و انتقاد صریح رهبر انقلاب از برخی تلاش‌ها برای کنار زدن جریانات مؤمن با شعار اعتدال که برای دومین بار طی ماه‌های اخیر صورت می‌گیرد، نشان دهنده تلاش مستمر برخی جریانات در راستای عملی کردن این طرح است. آسیبی که بارزترین نمونه آن را در عزل و نصب های جناحی وزیرعلوم و تاکید بر استفاده از عناصر حاشیه ساز و حاشیه دار و حامی و فعال در فتنه 88 شاهد هستیم که منجر به غالب شدن فضای آشوب و جنجال در فضای دانشگاه‌ها در یک سال اخیر شده است. امری که در دیدار اساتید دانشگاه با رهبر معظم انقلاب نیز مورد انتقاد ایشان قرار گرفت.

بروز دیگر این آسیب را می‌توان حمایت‌های بی‌دریغ وزیر فرهنگ و ارشاد دولت از جریانات شبه روشنفکری و بی‌مهری به جریانات مومن فرهنگی دانست. تاکید بر تقدیر از چهره‌های بدنام در عرصه هنر، اتخاذ مواضع خوشایند روشنفکران دل‌چرکین با انقلاب، اجازه انتشار به کتب و نویسندگان بدسابقه، از نمونه این اقدامات است.

لذا از دولت و شخص رئیس جمهور توقع می‌رود اشاره رهبری در این مورد را دریافت کرده و توجه خود را معطوف به برخورد با دستهای کوشا برای انزوای جریانات مومن و متعهد در بدنه دولت کند.

در پایان لازم می دانیم که بار دیگر تایید کنیم بسیجی آمادگی دارند در جمیع جوانب و همه زمینه‌ها آستین همت را بالا زده و کمک حال دولت برای برداشتن موانع و مشکلات از سر راه پرپیچ و خم پیشرفت باشند.»

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار