امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94588
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: لایحه افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه در جلسه امروز کمیسیون شوراها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در اصل 64 قانون اساسی پیش‌بینی شده است که پس از 10 سال از تاریخ همه‌پرسی سال 1368 و با در نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظایر آنها، حداکثر 20 نفر نماینده به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه شود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در ادامه تصریح کرد: در این اصل همچنین پیش‌بینی شده است که محدوده حوزه‌های انتخابیه و تعداد نمایندگان را قانون تعیین می‌کند که بر این اساس کمیسیون شوراها در نظر دارد تا ضمن بررسی افزایش تعداد نمایندگان نسبت به اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه اقدام کنند.

خجسته همچنین دامنه این طرح را بسیار وسیع، گسترده و در سطح ملی و با حساسیت زیاد توصیف کرد و گفت: افزایش تعداد نمایندگان مجلس و اصلاح جداول انتخاباتی نکته‌ای حساس و حیاتی است که به صورت ویژه در کمیسیون مورد رسیدگی قرار گرفته و مجموعه نظرات نمایندگان در این زمینه اخذ شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه از نمایندگانی که پیشنهادی در این زمینه داشتند دعوت شد تا نقطه‌نظرات خود را اعلام و هفته آینده در این خصوص تصمیم‌گیری شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار