امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94600
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور سه‌شنبه ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور سه‌شنبه شب در مراسم افطاری که میزبان جمعی از نخبگان جامعه ایثارگری کشور، جانبازان و خانواده‌های معزز شهداء بود، اظهارداشت: همه تلاش کنیم تا فرهنگ ایثار را در این کشور زنده نگه داریم و اگر فرهنگ ایثار و شهادت در این سرزمین زنده بماند هیچ دشمنی نمی‌تواند به عزت، غرور، شرف و منافع این ملت صدمه‌ای وارد کند.
رئیس‌جمهوری با بیان این مطلب که شما ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا نزد خداوند مقرب و عزیز هستید، اظهارداشت: دعا، ثنا و یاری شما نزد پروردگار برای رهبری معظم انقلاب، دولت خدمتگزار، کارگزاران نظام و ملت بزرگ ایران، بزرگترین هدیه و راهگشا است و خداوند اجری بی‌پایان به شما دهد و کاری کند که دولت تدبیر و امید شرمنده شما عزیزان نباشد.
وی با اشاره به مجاهدت‌های حضرت خدیجه کبری بانوی گرامی پیامبر(ص) در راه اسلام و رشد و بالندگی آن، گفت: درس بزرگ ایثار و فداکاری را بزرگان ما از جمله خدیجه کبری به ما آموخته‌اند.
رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه ایثارگران، جانبازان و شهدا هرگز با غیر خدا با کسی معامله نکردند، افزود: حتی اگر تمام مردم و مسئولان جمع شوند تا داشته‏های خود را نثار ایثارگران، شهدا، جانبازان و خانواده‌های آنان کنند نمی‌توانند اجر و ثواب ایثارگران را بجا آورند.
روحانی در ابتدای این مراسم، ماه مبارک رمضان را ماه عبادت و توجه به حق دانست و گفت: خداوند به بندگان کوچک خود این کرامت را داده است که خطاب به همه آنان چه آنانی که به او ایمان آوردند و چه آنانی که ایمان ندارند، سخن می‌گوید و به آنان نیز اجازه سخن با خود را می‌دهد و اگر انسان نمی‌توانست با خدای خود سخن بگوید چقدر زندگی سخت می‌شد.
در ابتدا این مراسم که در فضایی معنوی و روحانی و با حضور محمد نهاوندیان رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور و حسین فریدون دستیار ارشد رئیس‌جمهور برگزار شد، حجت الاسلام شهیدی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گزارشی از مهمترین فعالیت‌های انجام شده در بنیاد شهید طی ۱۰ ماهه گذشته را ارائه کرد و اجرایی کردن قانون جامع ایثارگران، طرح سپاس و دیدار با ایثارگران و جانبازان و خانواده شهدا، گسترش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، انتخاب مدیران ارشد بنیاد شهید از میان فرزندان جامعه ایثارگری، اعتماد سازی در ایثارگران نسبت به دولت و پرداخت بخش اعظم مطالبات و معوقات جامعه ایثارگری را از جمله این فعالیت‌ها برشمرد.
حجت الاسلام شهیدی از اهتمام و عنایت ویژه دولت تدبیر و امید نسبت به جامعه ایثارگری و جانبازان و خانواده شهدا قدردانی کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها