امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94602
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره ...

پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهارداشت: بیانات رهبر انقلاب کلید حل مشکلات و گرهگشای تنگناهای اداره کشور بود و دولت برای ساماندهی به اقتصاد ملی نقشه راهی جز اقتصاد مقاومتی ندارد.

اسماعیلی تصریح کرد: مقام معظم رهبری شب گذشته تحلیل جامع و فراگیری از شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران ارائه کردند که حاذق‌ترین کارشناسان تحلیل مسائل ژئو استراتژیک هم بر آن صحه می‌گذارند.

وی با تأکید بر اینکه راهبردهای ایشان در بحث سیاست خارجی علاوه بر نظام جمهوری اسلامی، می‌تواند فراروی کشورهای اسلامی و همجوار قرار گیرد، تصریح‌کرد: تحلیل مقام معظم رهبری از شرایط داخلی هم بیانگر نگاه جامع ایشان به بخش‌های مختلف و نیز ارائه راهکارها و برنامه‌هایی بود که برای حل مسائل و مشکلات، موجود پیش روی همه ما قرار دادند.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور همچنین تأکید کرد: فرمایشات مهم رهبر معظم انقلاب کلید حل مشکلات و گره‌گشای تنگناهای اداره کشور بود.

وی با بیان اینکه «نکته دیگری که باید به آن توجه کرد «مخاطب» فرمایشات رهبر معظم انقلاب است»، گفت: ایشان در جمع مسئولان و کارگزاران نظام مسئولیت‌هایی را برای کلیه نهادها، قوا و دستگاه‌های دولتی و عمومی مطرح کردند که یک دستورالعمل کاری برای حل مشکلات و پیشرفت برنامه‌ها خواهد بود.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود یادآور شد: مقام معظم رهبری در بخشی از صحبت‌هایشان بار دیگر دولت و بویژه مسئولین ارشد قوه مجریه را تأیید کردند و همچنین تأکید داشتند که از همه توان خود برای حمایت از دولت استفاده می‌کنند. ایشان با نگاه جامع و تحلیل دقیقی که از شرایط کشور و وظایف سنگین دولت دارند به واقع آئینی را برای فعالان سیاسی تشریح کردند که انتقاد از دولت به شرطی که منصفانه، بدور از جنجال و البته با همدلی توام باشد، مطلوب و به پیشبرد اهداف کلان نظام کمک می‌کند.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه «ایشان همچنین رویکردهای کلان اقتصادی دولت را که توسط رئیس جمهوری ارائه شد تائید فرمودند»، افزود: رویکرد اقتصادی دولت مبتنی بر آن چیزی است که در سند اقتصاد مقاومتی توسط رهبر انقلاب ابلاغ شده است و به همین دلیل حتی ستاد هماهنگی اقتصادی دولت عملا به ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی تغییر یافت و می‌توان اقتصاد کشور را بر اساس آنچه در اهداف آن سند آمده، درون‌زا و برو‌ن‌نگر و پویا ساخت. به عبارتی دولت برای ساماندهی به اقتصاد نقشه راهی جز اقتصاد مقاومتی ندارد.

اسماعیلی ‌در ادامه به تأیید چند باره تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از سوی مقام معظم رهبری اشاره و اضافه‌کرد:‌ تیم‌مذاکره‌کننده هسته‌ای به عنوان سربازان انقلاب و فرزندان مردم از حقوق ملت ایران در فناوری هسته‌ای دفاع کرده و کوتاه نخواهد آمد و تاریخ گواه خواهد بود که این نبرد دیپلماتیک از جمله افتخارات تاریخ ایران به شمار می‌آید.

وی همچنین یکی از بخش‌های مهم دیگر را توصیه‌ مقام معظم رهبری به اهالی عرصه سیاست، مطبوعات و رسانه عنوان کرد که امنیت فکری و ذهنی مردم را محترم بشمارند و به تعبیری جالب روی اعصاب مردم قدم نگذارند.

اسماعیلی در پایان گفت:‌ این توصیه‌ای است برای کسانی که صاحب تریبون هستند تا اولا اهداف دشمن را خواسته یا ناخواسته در کلام و رسانه‌هایشان پیگیری نکنند و ثانیا به جنجال و بحث‌های بی‌حاصل دامن نزنند و به ایجاد و تعمیق شکاف‌های فرساینده خو نکنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها