امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94607
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، آیت‌الله محسنی گرکانی با ذکر اهمیت و جایگاه رفیع دیوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، آیت‌الله محسنی گرکانی با ذکر اهمیت و جایگاه رفیع دیوان عالی کشور گفت: یکی از وظایفی که این مرجع عالی قضایی با آن سرو کار دارد مسئله وحدت رویه است که این یکی از وظائف مهم دیوان عالی به شمار می‌رود و رأی وحدت رویه به منزله قانون بوده و برای همه محاکم قضایی لازم الاتباع است.

وی افزود: به همین جهت دقت نظر دیوان عالی در این خصوص باید خیلی بالا و انشاء آراء نیز از متن و نگارش و در استنباط از قوانین خیلی متقن باشد.

آیت‌الله محسنی گرکانی تأکید کرد: به همین جهت با مشورت قضات با تجربه دیوان عالی به این نتیجه رسیدیم که یک هیأت 7 نفره به منظور بررسی دقیق پرونده‌ها و درخواست‌های رسیده به دیوان عالی تشکیل دهیم تا ابتدا پرونده‌ها در این هیأت بررسی و سپس به پرونده‌هایی که نیاز به ورود به هیأت عمومی را دارند در جلسه هیدت عمومی رسیدگی شود.

رئیس دیوان عالی کشور ابراز امیدواری کرد که با وجود این هیأت که در اصل بازوی مشورتی رئیس دیوان است خدمت بیشتری به نظام قضایی کشور صورت گیرد.

بنابر این گزارش اعضاء این هیأت عبارتند از: ابراهیمی معاون قضایی، حجت‌الاسلام حیدری قاسمی مستشار شعبه اول، حجت‌الاسلام جعفر قدیانی رئیس شعبه 15، هاشمی رئیس شعبه سوم، ناصری صالح آباد رئیس شعبه بیستم، عباسیان رئیس شعبه هشتم و علیزاده مستشار شعبه 15.

گفتنی است، در اولین جلسه هر کدام از اعضاء نظرات خود را با استنباط از قانون با رئیس دیوان عالی در میان گذاشتند و در انتها به اتفاق آراء، هیأت 7 نفره علمی، مشورتی و قضایی دیوان عالی کشور تصویب شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها