امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94614
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ احمد مسجدجامعی در جلسه علنی امروز شورای شهر خطاب به علی اصغر فانی گفت: اقتدارگرایی گریبان آموزش و پرورش را گرفته؛ در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ احمد مسجدجامعی در جلسه علنی امروز شورای شهر خطاب به علی اصغر فانی گفت: اقتدارگرایی گریبان آموزش و پرورش را گرفته؛ در حالی که تفکر تمامیت خواه به خود و دیگران ضربه می زند.

وی ادامه داد: حوزه سخت افزاری و نرم افزاری در آموزش و پرورش قابل تفکیک است. در تجربه دنیا مدیریت شهری می تواند به حوزه سخت افزاری آموزش و پرورش کمک کند. کار آموزش و پرورش تربیت است که مشکل ترین کارهاست. اگر این دو حوزه تفکیک شود، زمینه حرکت موثر در جهت تربیت نیز فراهم می شود.

مسجدجامعی افزود: تدبیری که ما برای واگذاری 44 مدرسه به شهرداری ها به صورت نمونه در بخش سخت افزاری اندیشیده ایم، راهبرد موثری است. زیرا ما در حوزه سخت افزاری مدارس، مشکلات بسیاری داریم. خواهشمندم کلید واگذاری مدارس به شهرداری ها به صورت هیات امنایی در دوره شما و دوره ای که مدیریت شهری هم آمادگی انجام این کار را دارد، زده شود. زیرا ممکن است بعدها آموزش و پرورش آمادگی این واگذاری را داشته باشد، اما مدیریت شهری درگیری های خود را داشته باشد و این موضوع را نپذیرد.

رئیس شورای شهر تاکید کرد: این کار به انجام بهتر امور و فراغت آموزش و پرورش کمک می کند و اقتدار ظاهری وزارتخانه را به اقتدار واقعی تبدیل می کند.

وی همچنین با انتقاد از چاپ 130 میلیون کتاب درسی در سال گفت: چه دلیلی دارد این همه کتاب چاپ کنید و این همه کاغذ هم مصرف کنید و چاپخانه های بسیاری را درگیر کنید؟

مسجدجامعی با اشاره به برنامه های شهرداری برای حفظ منزلت معلمان گفت: بحث منزلت معلمان در شورای شهر نیز در دستور کار است و الزاما کمی نیست و جنبه کیفی و روحی دارد.

وی در پایان از وزیر آموزش و پرورش خواست؛ مدرسه دارالفنون تبدیل به موزه تعلیم و تربیت شود و دانشگاه تربیت معلم نیز جایگاه خود و نام معلم را حفظ کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها