امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94629
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در جلسه تفسیر سوره زمر که ظهر امروز در مدرسه حجتیه برگزار شد دین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در جلسه تفسیر سوره زمر که ظهر امروز در مدرسه حجتیه برگزار شد دین را در انسان نهادینه شده دانست و اظهار کرد: هر انسان در جای جای این کره خاکی که زندگی کند دین و اعتقادات خود را دارد.

وی افزود: برخی از افکار و میل‌ها در خلقت انسان بوده و ما در ایجاد آن‌ها نقشی ایفا نکرده‌ایم.

این مرجع تقلید میل به نیکی را یکی از ویژگی‌های ذاتی انسان برشمرد و گفت: کافران و مشرکان از تمایل درونی نسبت به نیکی برخوردار هستند حتی اگر در رفتار و گفتار به آن‌ها عمل نکنند، نخواهند توانست آن‌ها را از ذات خود بیرون کنند.

سبحانی به تمایل انسان به کسب علم و آگاهی اشاره کرد و ادامه داد: تمام بشریت تلاش خود را برای کشف حقایق و علت‌ها انجام خواهند داد.

وی علاقه به زیبایی‌ها را از دیگر نهادینه‌های انسان خواند و ابراز کرد: ایجاد نقش و نگارهای بسیار در زمین و لذت دیدن زیبایی‌‌ها بیان‌گر این موضوع است.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به تمایل انسان به خداشناسی و آگاهی نسبت به عالم غیب خاطرنشان کرد: افراد مشرک در لحظه مرگ و خطر از افکار درونی خود سخن به میان خواهند آورد و به خداوند تبارک و تعالی برای رهایی از مشکلات متوسل خواهند شد.

وی آیه‌ای از سوره مبارکه زمر را بیان کرد و گفت: هنگامی که مشکلات این افراد کافر برطرف شود دیگر از خداوند یادی نخواهند کرد و به پرستش امورات دنیایی مشغول خواهند شد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه شکر و کفر ما تاثیری بر خداوند نخواهد گذاشت، اظهار کرد: ما به نتیجه اعمال خود خواهیم رسید.

سبحانی با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) اضافه کرد: در طول دوران‌های مختلف دنیا خدیجه کبری(س)، فاطمه زهرا(س)، آسیه و مریم سرور زنان بوده‌اند.

وی به جایگاه این بانوان در عالم هستی اشاره کرد و افزود: برتری این زنان بر همه آشکار و فضیلت‌های آنان غیرقابل شمارش است.

آیت‌الله سبحانی یادآور شد: حضرت خدیجه از ثروتمندترین زنان دوران خود بود و همچنین بسیاری از ثروتمندان درخواست ازدواج با ایشان را داشتند اما او با نگاه به صداقت و درستکاری حضرت محمد(ص) تصمیم به ازدواج با ایشان گرفت.

وی با اشاره به اینکه غذای همسر ثروتمند پیغمبر سه سال در شعب ابیطالب خرما بود، تصریح کرد: زنان امروزه باید از ایشان الگو بگیرند و سطح توقعات خود را نسبت به همسران کم‌تر کنند.

این مرجع تقلید ابراز کرد: در زمانی که همه مردم پیامبر اسلام را تکذیب کردند حضرت خدیجه به دین اسلام روی آورد که این نشانه وفاداری و پاکی آن حضرت است.

سبحانی بر سخنان رهبر معظم انقلاب در ارتباط با افزایش جمعیت تاکید کرد و گفت: سقط جنین آدم‌کشی است و این امر حرام و از افزایش جمعیت جلوگیری می‌کند و با ارزش‌های نظام اسلامی مخالفت دارد.

وی با اشاره به اینکه مجلس قانون برخورد با افراد متخلف در این زمینه را صادر کرده است، تصریح کرد: درخواست مطرح شده مبنی بر جلوگیری از برخورد از طریق روش سلبی با متخلفان سقط جنین مخالف با ارزش‌های نظام اسلامی است.

سبحانی فرهنگ سازی و کمک به تفکر مردم را امری مثبت دانست و اضافه کرد: ما نباید روش‌های سلبی را حذف کنیم زیرا عده‌ای در جامعه با روش‌های مختلف تربیت خواهند شد ولی عده‌ای دیگر اگر شمشیر بالای سرشان نباشد کارهای ناپسند خود را متوقف نخواهند کرد.

وی افزود: ما در زمینه مواد مخدر، تخلفات رانندگی و دریافت مالیات‌ها نباید قوانین و روش‌های مقابله سلبی را کنار بگذاریم بلکه باید با وجود آن‌ها به دنبال راهکارهای دیگر نیز باشیم.
انتهای پیام/2258/ر40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها