امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94634
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد سلیمانی در رابطه با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: این رویکرد راهکار مناسبی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد سلیمانی در رابطه با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: این رویکرد راهکار مناسبی است ولی برای اجرایی شدن این موضوع باید مدیریت وجود داشته باشد چرا که مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به ساماندهی و مدیریت همراه با برنامه ریزی نیاز دارد.

این عضو کمیسیون صنعت و معدن افزود: جهت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر دولت باید آئین نامه ای تهیه و تنظیم کند و پس از بررسی شرایط اجتماعی حد و حدود وظایف دستگاه های دولتی و غیر دولتی را  نیز مشخص سازد و تمام پیش بینی‌های لازم برای زمانی که موانع قانونی برای اجرای این موضوع وجود دارد را مد نظر قرار دهد.

وی اظهار داشت: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر زیر مجموعه‌ای از امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است و همه بر حسب وظیفه دینی و ذاتی موظف اند برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد تلاش کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع مواد مخدر یکی از دغدغه‌های ارشادی مردم نیز به شمار می رود، گفت: مردم در کشور دغدغه های ارشادی زیادی همچون موضوع مواد مخدر یا بدحجابی دارند. لذا لازم است دولت آئین نامه مشخصی ابلاغ کند و مردم بدانند که دولت همیشه پشتیبان آنها خواهد بود و در امر به معروف و نهی از منکر در این رابطه دولتمردان آنها را حمایت خواهند کرد.

سلیمانی تأکید داشت: چنین آئین نامه وقتی به دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی ابلاغ شود، دستگاه‌ها با جدیت هر چه بیشتر و با کیفیت هر چه تمام تر برای تحقق رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد تلاش خواهند داشت.

وی در رابطه با گسترش آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد در مدارس، دانشگاه‌ها و سایر نهاد‌های آموزشی، بیان داشت: این موضوع را باید در نظر گرفت که نهادهای آموزشی برای ارتقاء آموزش‌های خود همچنین بهبود و به روزرسانی انتقال آن به خانواده‌ها به اعتبار ببیشتری نیازمند هستند که وزارت کشور و دولت ضرورت دارد، بودجه بیشتری به این امر اختصاص دهند تا شاهد ارتقاء آموزش‌ها چهت پیشگیری از اعتیاد در کشور باشیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: زمانی که آئین نامه جامع برای پیشگیری از اعتیاد و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر تهیه شود، دولت می‌تواند آن را به مصوبه تبدیل کرده و سپس به صورت قانون در اختیار همگان قرار دهد تا از این طریق اختیارات تفویضی به مردم و دستگاه‌ها مشخص شود و مردم از امر به معروف و نهی از منکر در این رابطه نیز هراس نداشته باشند.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه تجربه نشان داده هر زمانی که دولت در کشور دست به روی مردم دراز کرده‌اند، مردم ما خالصانه وارد عمل شده و دولت را یاری کرده اند، گفت: مردم همیشه به پای امنیت و اخلاق ایستاده و برای گسترش معنویات و اخلاق تلاش کرده‌اند. پس باید فارغ از شعار دادن‌ها همه مسئولان مربوطه وارد عمل شوند تا مردم خیال نکنند که در حوزه پیشگیری از اعتیاد دولتمردان آنها را تنها گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه ریشه فساد و قاچاق در کشور، بیکاری است، تاکید داشت: برای اشتغال جوانان، معتادان بهبودیافته و خانواده زندانیان باید بیش از گذشته تلاش شود و دولت گام های مستحکم تری بردارد.

سلیمانی با انتقاد نسبت به این مسئله که دولت برای مسائل متفرقه همچون فوتبال بیش از حد هزینه کرده است، تصریح کرد: موضوع مواد مخدر دغدغه همه دولتها بوده است و تنها مربوط به دولت تدبیر و امید نیست ولی باید برای تقویت بنیان‌های خانواده که نبود اشتغال، عدم ازدواج و مشکلات معیشتی آن را تضعیف کرده، اهتمام داشت و از پرداختن بیش از حد به مسائل دیگر که جزء دغدغه اصلی هموطنان به شمار نمی‌رود، پرهیز کرد و هزینه مسائل حاشیه ای را در راه رفع مشکلات مردم به کار برد.

وی با بیان اینکه برخی معتقدند که نبود مدیریت شادی سبب گسترش اعتیاد در جامعه ایرانی شده است، تاکید کرد: شادی را باید در کشور تعریف کرد. برخی به نظر می رسد با افکاری غرب زده منظور از شادی را بی حجابی و زیر پا گذاشتن ارزش‌های دینی و اسلامی می‌دانند.

سلیمانی تأکید کرد: به نظرم در ایران شادی کم نیست. به طور نمونه مردم در مراسم هایی همچون نیمه شعبان و تعطیلات نوروزی شادی های مناسبی دارند و اعتیاد ریشه در نبود شادی در کشور ندارد همچنین باید زیرساخت های شادی را مشخص و پس از آن محدوده‌های شادی کردن را به صورت شفاف بیان داشت و از شعار انتخاباتی در این زمینه نیز صرف نظر کرد.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ابراز امیدواری کرد با ارائه مصوبه دولت در زمینه اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر شاهد کاهش اعتیاد در جامعه و مبارزه هرچه بهتر با بلیه اجتماعی مواد مخدر باشیم.

این عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز نگران آمار فزاینده اعتیاد در کشور هستند و آمادگی دارند که در این راستا بدون هر گونه شعار وارد عمل شده و در کنار سایر نهاد های کشور در جهت مقابله و مبارزه با مواد مخدر گام بردارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها