امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94639
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، شینا انصاری امروز در سمینار آموزشی روش‌های نوین اندازه‌گیری و مدل‌سازی آلاینده‌های هوا که در محل هتل بزرگ تهران برگزار ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، شینا انصاری امروز در سمینار آموزشی روش‌های نوین اندازه‌گیری و مدل‌سازی آلاینده‌های هوا که در محل هتل بزرگ تهران برگزار شد، اظهار داشت: آنچه امروز برای ما مطرح است گذر از پایش‌های سنتی به سمت پایش‌های پیشرو است که در سطح جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر اینکه باید تلاش شود از پایش‌های سنتی به سمت پایش‌های نوین حرکت کنیم، افزود: در چنین شرایطی بدون شک دخالت‌ها و خطاهای انسانی کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه هم اکنون پایش‌های لحظه‌ای و مستمر مورد توجه است، ادامه داد: استفاده از پایش‌های لحظه‌ای و مستمر در صنایع می‌تواند موجب دسترسی بهتر به داده‌ها شود و همین مسئله در نهایت با ارتقای سیستم‌های نظارتی همراه می‌شود.

مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت: با استفاده از روش‌های نوین می‌توان زمان وقوع و هشدار آلودگی هوا را پیش‌بینی کرد و در این باره اقدامات پیشگیرانه‌ای را صورت داد.

انصاری با تأکید بر ضرورت دسترسی به داده‌های صحیح آلودگی هوا بیان داشت: چنانچه صنایع بر ضوابط خوداظهاری بازنگری داشته باشند و این امر را در دستور کار قرار دهند می‌توان به موفقیت‌هایی دست یافت.

وی خاطر نشان کرد: درباره تجمیع داده‌های پایشی هم اکنون اقداماتی صورت گرفته است که لازم است از ظرفیت‌های داخلی و بین‌المللی برای ارتقای سطح کمی و کیفی بهره ببریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها