امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94640
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روزنامه «الشرق» عربستان، دادگاه تجدید نظر در مکه مکرمه حکم صادره دادگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روزنامه «الشرق» عربستان، دادگاه تجدید نظر در مکه مکرمه حکم صادره دادگاه اداری درباره انحلال موسسه مطوفان حجاج ایران را تائید کرد.

وزیر حج عربستان، فرمانی صادر کرد که به موجب آن، شورای اداری موسسه مطوفان حجاج ایران منحل شد.

ریاست این شورا را محمد علی جمال برعهده داشت و با دستور وزیر حج عربستان، شورای اداری جدیدی به ریاست طلال قطب تشکیل می شود.

منابع خبری عربستان گزارش دادند که علت انحلال شورای اداری موسسه مطوفان حجاج ایران در پی دریافت شکایت های حجاج ایرانی صورت گرفته است.

گفتنی است، موسسه مطوفان حجاج ایران متاسفانه خیمه های مربوط به حجاج ایرانی مقیم خارج از کشور را در منا در زمان واحد به چند گروه فروخته بود. هر چند با تدبیر بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت این مشکل زائران ایرانی مقیم خارج مرتفع شد لیکن موجب اعتراض به حق آنان واقع شده بود.

پیشتر نیز حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد موسوی، ریاست پیشین سازمان حج و زیارت در نشست خبری گفته بود که «معمولا، کسانی به‌دنبال این هستند که جاهایی را در منا کم کنند و آن فضاها را به دیگران بفروشند تا درآمد بیشتری داشته باشند؛ ولی ما محکم ایستادیم و هیچ فضایی را اجازه ندادیم که کم کنند. با این حال، ظاهرا یک شب قبل، بخشی از سهمیه‌ی ما را به کاروان‌های ایرانیان خارج از کشور فروخته بودند و قصد داشتند ایرانیان داخل و خارج را مقابل هم قرار دهند».

وی افزود: «این خود ما بودیم که از نیروهای امنیتی سعودی خواستیم تا در محل حاضر شوند و به موضوع رسیدگی کنند. در نهایت هم برای آن‌ها محرز شد که تخلف از مؤسسه‌ی سعودی است که جایی را که قراردادش بسته شده به دیگران فروخته است».

موسسه مطوفان حجاج، نمایندگان عربستانی هستند که وظیفه رسیدگی و ساماندهی به امور حجاج کشورها را بر عهده دارند.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها