امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94699
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه به نقل از منابع دیپلماتیک فرانسوی از اختلاف میان کشورهای غربی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه به نقل از منابع دیپلماتیک فرانسوی از اختلاف میان کشورهای غربی و روسیه در مورد نحوه پیشبرد مذاکرات هسته‌ای با ایران خبر داد.
این منبع دیپلماتیک در مورد مذاکرات جاری هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 که از روز پنج‌شنبه در شهر وین آغاز شده، گفته است: «وزیر (خارجه فرانسه) گفت در زمینه راهبرد، اختلافی با روسیه وجود دارد، اما این اختلاف تقریبا به سرعت در حال برطرف شدن است. به ما اطمینان داده شد.»
اظهارات این دیپلمات فرانسوی پس از آن بیان شد که «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه از وجود اختلاف در مذاکرات خبر داد و گفت مسائل اصلی همچنان بین طرفین حل‌نشده باقی مانده است.
ایران و اعضای دائم شورای امنیت به علاوه آلمان، تا پایان تیر ماه برای دستیابی به توافقی جامع، زمان دارند. هرچند این مهلت برای یک دوره 6 ماهه قابل تمدید است، طرفین اعلام کرده‌اند که تمرکز خود را روی مهلت فعلی گذاشته‌اند. گفته می‌شود وزیران خارجه کشورهای 1+5 احتمالا آخر این هفته برای کمک به مذاکرات، راهی وین می‌شوند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها