امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94738
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار فارس، نشست خبری سمپوزیم بین‌المللی مجسمه سازی معاصر با حضور بهداد لاهوتی و جواد براتی برگزار شد. بهداد لاهوتی در ابتدای این نشست ...

به گزارش خبرنگار فارس، نشست خبری سمپوزیم بین‌المللی مجسمه سازی معاصر با حضور بهداد لاهوتی و جواد براتی برگزار شد.

بهداد لاهوتی در ابتدای این نشست گفت: این سمپوزیم با دیگر سمپوزیم‌هایی که برگزار شده کمی متفاوت و غیر متعارف است البته غیرمتعارف به معنای بد بودن آن نیست.

وی افزود: اینکه ما بتوانیم از هنرمندان بزرگ در فضای کاملا آزاد که محدودیت‌های رایج در آن نیست استفاده کنیم موقعیتی بی‌نظیر است. این سمپوزیم از 26 مرداد تا 16 شهریور آغاز به کار خواهد کرد.

لاهوتی در ادامه هدف برگزاری این سمپوزیم را اینگونه بیان کرد: هدف اصلی ما از برگزاری سمپوزیم مجسمه‌سازی معاصر بالا بردن سطح سواد بصری و حض بصری مخاطبان است.

وی درباره شرایط شرکت در این سمپوزیم گفت: یک ماه فرصت کمی برای ارائه فراخوان است. ما از روز اولی که کار را شروع کردیم بنا را بر این گذاشتیم که در دو بخش کار را پیش ببریم، بخش اول دعوت از هنرمندان برجسته و همچنین هنرمندان خارجی بود که همه آنها به صورت دعوتی شرکت خواهند کرد اما برای بخش دوم فراخوانی را اعلام کردیم که جوانانی که استعدادهای ناشناخته داشتند هم بتوانند شرکت کنند.

لاهوتی یادآور شد: نظیر این اتفاق در کشور کم داریم، وقتی حرف سمپوزیم به میان می‌آید همه ناخودآگاه یاد سمپوزیم اول تهران می‌افتند و حرف دیگری در این باره زده نمی‌شود اما با توجه به حضور هنرمندان برجسته در این سمپوزیم می‌تواند یک اتفاق هنری را رقم بزند.

در ادامه این نشست جواد براتی رئیس سمپوزیم گفت: پروژه ساخت مجسمه‌ها از 6 ماه قبل آغاز شده که در روزهای برگزاری سمپوزیم تعداد زیادی از آنها در محل های معین نصب خواهد شد که موضوعی برای ساخت آثار در نظر نگرفتیم چرا که معمولا سمپوزیم‌هایی که موضوع دارند کمی محدودیت برای هنرمند ایجاد می‌کنند و کمی کار را برای او سخت می‌کنند.

لاهوتی ادامه داد: هنرمندانی که در این سمپوزیم شرکت کردند خودشان اذعان دارند که هزینه‌ها و حتی جایزه نفر اول بسیار کم است اما خودشان می‌خواهند آغازگر حرکت مثبتی باشند و از هزینه‌ها صرف نظر کنند. ما از هنرمند نمی‌خواهیم که برای ما کارگری هنری کند و عرق بریزد، ما از هنرمند می‌خواهیم که یک اتفاق هنری را رقم بزند.

این مجسمه ساز در پایان این نشست با اشاره به مسایل اقتصادی این سمپوزیم گفت: کلیه هزینه‌های ساخت و اجرا بر عهده ماست اما هزینه‌ای بابت خرید آثار پرداخت نخواهیم کرد. خیلی از هنرمندان آثاری داشتند که فضای اجرای آن مهیا نبوده، این سمپوزیم فرصتی است که آنها در یک فضای مناسب بتوانند کارشان را اجرا کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها