امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94747
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
شهرام گیل‌آبادی رییس مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین الملل شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس درباره وضعیت تئاتر در کشور گفت: تئاتر ...

شهرام گیل‌آبادی رییس مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین الملل شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس درباره وضعیت تئاتر در کشور گفت: تئاتر شرایط خوبی در کشور ما ندارد، علی رغم فرهنگی بودن و عمقی که این هنر دارد وضعیتش اصلا مناسب نیست.

وی افزود: در شهرداری تهران اقداماتی را در دستور کار داریم تا قدر جایگاه این هنر فاخر را بدانیم. در حال حاضر پردیس تهران که بزرگترین مجموعه تئاتری کشور است را در حال اضافه کردن داریم. چهار سالن هم در دستور کار پردیس های داریم. شهرداری به دنبال این است تا سرانه تئاتری را افزایش دهد.

رییس مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین الملل شهرداری تهران تصریح کرد: ایرانشهر 2 و سالن تئاتر آئینی سنتی نیز به زودی افتتاح خواهند شد.

گیل‌آبادی با بیان اینکه معضل تئاتر این است که فهم نمی‌‌شود، گفت: اگر تئاتر فهمیده شود به صورت چند سویه سیاست گذار، نهادهای فرهنگی و سرمایه گذار‌ را جذب می‌کند. اگر تئاتر فهمیده شود می تواند به فضای کشور کمک کند. اگرچه به نظرم الان فرهنگ جاده‌ای را طی می‌کند که فضایش مبهم است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار