امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94752
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
همایون امیرزاده «مشاور علمی، مدیریتی و فرهنگی» معاون فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون ...

همایون امیرزاده «مشاور علمی، مدیریتی و فرهنگی» معاون فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون دو حکم رئیس دبیرخانه دائمی نمایشگاه کتاب و دبیر شورای سیاستگذاری نمایشگاه بیست و هشتم کتاب، اظهار داشت: ضرورت نهادسازی مناسب به منظور برنامه‌ریزی کلان و سیاستگذاری مناسب در جهت ارتقاء فعالیت‌های مرتبط با نمایشگاه کتاب با عنوان بزرگترین رخداد فرهنگی کشور ایجاب کرد روز گذشته اولین احکام نمایشگاه بیست و هشتم کتاب تهران صادر شد.

وی ابراز داشت: این دو حکم ناظر بر تشکیل و راه اندازی دو نهاد اجرایی و سیاستگذار در حوزه نمایشگاه کتاب است.

وی ادامه داد: نهاد سیاستگذار در خصوص تهیه و تدوین و ارائه سیاست‌های کلان و نهاد دیگر به عنوان دبیرخانه دائمی نمایشگاه کتاب آغاز فعالیت کرد.

«مشاور علمی، مدیریتی و فرهنگی» معاون فرهنگی ضمن اشاره به اینکه شورای سیاستگذاری با توجه به ماهیت وجودی در معاونت فرهنگی فعالیت خواهد کرد، گفت: این نهاد در معاونت فرهنگی مستقر شده است و یکی از کارشناسان خبره یعنی آقای «علیرضا کرمانی» به عنوان دبیر آن منصوب شده است. که او کار خود را از امروز آغاز کرد.

امیرزاده در ادامه به تصویب آئین نامه‌ای اشاره و عنوان کرد: بر اساس آئین نامه‌ای که طی روزهای اخیر پس از تصویب و تایید از سمت وزیر ارشاد مبنای اقدامات چه در حوزه سیاستگذاری و اجرا کار متولیان امر و معاونت فرهنگی شد، در راه‌اندازی این دو نهاد تصمیم ساز و اجرایی نقش معاون فرهنگی پررنگ بوده و این اقدام حاصل هم اندیشی و نظرخواهی‌های مختلف طی یک سال گذشته بوده است.

وی در پایان سخنان خود به انتقال دبیرخانه دائمی نمایشگاه کتاب به موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی اشاره و این حکم را دائمی دانست و گفت: فعالیت دبیر شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب مختص نمایشگاه بیست و هشتم است اما حکم رئیس دبیرخانه دائمی است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار