امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94787
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۹
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، شهر یاسوج به دلیل قدمت کمی که دارد تاکنون از نظر وجهه شهری آن‌گونه که باید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، شهر یاسوج به دلیل قدمت کمی که دارد تاکنون از نظر وجهه شهری آن‌گونه که باید منظره‌‌های زیبای دست ساخته بشری بر خلاف همه زیبایی‌های طبیعت در آن دیده نمی‌شود.

کسی نیست که از غریبه و آشنا و بومی و غیر بومی و رهگذر از چهره شهر یاسوج راضی به نظر رسد چرا که از بدو تأسیس آن به عنوان مرکز استان با ساخت و سازهای غیر اصولی شکل و شمایل خوبی به خود نگرفته است.

مشکلات یکی و دو تا نیست که بخواهیم آن‌ها را برشماریم اما معتقدیم تا رسیدن شهر یاسوج به معنای واقعی کلمه به یک مرکز استان در خور شأن، راهی طولانی در پیش است.

مراکز استان‌های کوچک همچون چهار محال و ایلام را که می‌نگریم به هیچ وجه از نظر شهریت قابل مقایسه با یاسوج نیستند تا چه رسد به استان‌های درجه 2 و درجه 3 که همه می‌دانیم و دیده‌ایم که یاسوج از نظر سر و شکل کلی به هیچ وجه در حد و اندازه مراکز استان‌های درجه سه کشور هم نیست.

اما در مقابل از نظر زیبایی طبیعی شاید این مرکز استان در میان 5 مرکز زیبای طبیعی کشور قرار داشته باشد که نام پایتخت طبیعت را هم به خود اختصاص داده است.

خیابان‌های غیر استاندارد، میدان‌های غیر معمولی، همسایگی صنوف ناهمخوان، تقاطع‌های ناهمگون، جمعه بازار عجیب و غریب و دست‌فروشان آزاد و رها از قید هرگونه قانون و مقررات و دست آخر دکه‌های روزنامه‌فروشی رنگ و وارنگ و رنگ پریده از نشانه‌های عدم توسعه یافتگی شهری یاسوج است.

اما در این وجیزه روی سخن با وضعیت دکه‌های روزنامه‌فروشی است که در شلوغ‌ترین و اصلی‌ترین معابر شهر یاسوج به شکل نازیبا قرار گرفته‌اند.

دکه‌های روزنامه‌فروشی با رنگ‌های پریده جلوه‌ای نازیبا در شهر یاسوج دارند.

با این حال چند روزی هست که شهرداری یاسوج با مدیریت علمی محمدعلی جاوید تحصیل کرده امور شهری اقداماتی خوب را در شهر یاسوج آغاز کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به ساماندهی پیاده‌روهای شهر یاسوج اشاره کرد.

نهضت پیاده‌روسازی همانند نهضت آسفالت اکنون در شهر یاسوج در جریان است با این تفاوت که ساماندهی پیاده‌روها کاملا مشخص است اما در چند وقت اخیر هر چه سعی کردیم نهضت آسفالت را در خیابان‌ها مشاهده کنیم کسی را در حال آسفالت خیابان‌ها ندیدیم که شاید در مناطقی دور از چشم ما خبرنگاران مشغول به کار باشند و اگر چنین است برای مجموعه شهرداری آرزوی موفقیت داریم.

دکه‌های روزنامه‌فروشی همزمان با ساماندهی پیاده‌روها به محلی روبروی سینمای قدیم انتقال یافته است و به صاحبان ‌آن‌ها قول داده‌اند که پس از ساماندهی دوباره به جای نخست خود باز خواهند گشت.
اما روی سخن با شهردار این است که اگر می‌خواهند با همان وضعیت نازیبای سابق دکه‌ها را به جای اول خود برگردانند همان بهتر که این کار را انجام ندهند چرا که دکه‌های کنونی به همه چیز و برای همه کار شباهت دارد مگر روزنامه‌فروشی.

برخی از دکه‌داران در همین خصوص به خبرنگار فارس در یاسوج گفتند که چند سال پیش برای بهسازی و متحدالشکل کردن دکه‌های روزنامه‌فروشی مبالغی از 1.5 تا 3 میلیون تومان از آن‌ها گرفته‌اند اما کاری انجام نداده‌اند.
صاحبان دکه‌های روزنامه‌فروشی که برای بازگشت به محل سابق خود بی‌تابی می‌کنند از لزوم کمک شهرداری و سایر متولیان فرهنگی برای ساماندهی وضعیت دکه‌های خود استمداد می‌طلبند.

اما پیشنهاد به شهرداری یاسوج این است که به دلیل لطافت کار مطبوعاتی و برای جلوگیری از بروز بی‌نظمی و نازیبایی دوباره در شهر فکری به حال دکه‌ها کرده و اجازه ندهند دوباره دکه‌های رنگ پریده در اصلی‌ترین معابر شهر یاسوج سر در بیاورند بلکه مطبوعاتی‌ها را کمک کنند تا دکه‌هایی زیبا و متناسب با مبلمان شهری در معابر اصلی شهر یاسوج تعبیه کنند.


انتهای پیام/2572/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها