امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94794
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۶
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام سعید روستاآزاد سه‌شنبه شب در جلسه کنگره اسوه جهاد و اجتهاد که در مرکز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام سعید روستاآزاد سه‌شنبه شب در جلسه کنگره اسوه جهاد و اجتهاد که در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار کرد: تفکر‌های علامه آصفی همچون چشمه جوشان و رود زلال است.

وی افزود: کنگره‌ای با عنوان اسوه جهاد و اجتهاد به منظور بررسی شخصیت، آثار و اندیشه‌های علامه شیخ محمد مهدی آصفی به همت معاونت فرهنگی ـ تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اوایل مهرماه سال جاری در قم برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه جامعة المصطفی العالمیه، مجمع جهانی اهل بیت (ع) و حوزه علمیه قم در برگزاری این کنگره همکاری و مشارکت دارند ابراز کرد: این کنگره نخستین مراسم نکوداشت برای عالم در قید حیات است.

روستاآزاد افزود: تا کنون هر گونه کنگره یا مراسم نکوداشت که برگزار شده برای عالمانی بوده که دارفانی را وداع گفتند ولی این کنگره به عنوان نکوداشت اندیشه‌های علامه آصفی، نخستین کنگره برای بزرگداشت عالمی در قید حیات است.

وی با بیان اینکه بنا بر پیگیری دفتر مقام معظم رهبری برگزاری این کنگره به قم محصور نخواهد شد، بیان کرد: مراسم نکوداشتی برای بهره‌گیری از اندیشه‌های علامه آصفی در نجف‌اشرف هم برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی ـ تبلیغی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در پایان سخنان خود از جمع‌آوری مطالعات و تجربیات علامه آصفی در 20 جلد کتاب خبر داد.

 

صاحبی دبیر علمی کنگره بزرگداشت علامه آصفی نیز در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: دفتر تبلیغات اسلامی تاکنون برای شخصیت‌های بزرگی همچون شرف‌الدین آملی، شهید اول و ثانی، آخوند خراسانی و دیگر اندیشمندان و علما محافل بزرگداشت برگزار کرده است.

 

وی با اعلام اینکه کنگره اسوه جهاد و اجتهاد به عنوان نخستین مراسم نکوداشت عالم در قید حیات است، ابراز کرد: احیای شخصیت‌های برجسته اسلامی از اقدامات مبارکی است که در حال پیگیری و اقدام است.

 

حجت‌الاسلام نجف لک‏زایی معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت (ع) نیز در این جلسه برگزاری چنین کنگره‌ای را مهم و ضروری دانست و ابراز کرد: اندیشه‌های علامه آصفی در زمان کنونی درمان دردهای ناعلاج بخش سیاسی است.

شایان ذکر است کنگره اسوه جهاد و اجتهاد اوایل مهرماه سال جاری در قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/2258/گ30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها