امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94797
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۶
تعداد بازدید: 19
حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: ثبت‌نام ...

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: ثبت‌نام آزمون دوره‌های دکتری نیمه‌متمرکز و آزمون متمرکز دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته مجازی (ویژه شاغلان) پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شده است و تا یکشنبه 22 تیرماه ادامه دارد.

به گفته توکلی، تا 8 صبح امروز 365 داوطلب در این دوره‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: این آزمون در هفت گروه آموزشی و 146 کدرشته امتحانی شامل 36 کدرشته امتحانی علوم انسانی، 29 کدرشته امتحانی علوم پایه، 31 کدرشته امتحانی فنی و مهندسی، 30 کدرشته امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی، 3 کدرشته امتحانی هنر، 9 کدرشته امتحانی دامپزشکی و 6 کدرشته امتحانی زبان برگزار می‌شود.

توکلی گفت: هر داوطلب می‌تواند بر اساس علاقه فقط در یک کد رشته امتحانی متناسب با مدرک فارغ‌التحصیلی، ثبت‌نام و در این آزمون شرکت کند.

وی اضافه کرد: داوطلب برای ثبت‌نام در مهلت تعیین شده باید به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به دریافت دفترچه راهنما اقدام کند، سپس داوطلب باید به مطالعه دقیق دفترچه مربوطه بپردازد زیرا با توجه به اینکه در برخی رشته‌ها پذیرش دانشجو در پردیس‌های خودگردان صورت نمی‌گیرد داوطلب باید قبل از خرید کارت از وجود رشته مورد نظر اطمینان داشته باشد.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: داوطلبان پس از خرید کارت باید مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام را آماده کنند، با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود داوطلب باید به وسیله کارت‌های شبکه شتاب با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به پرداخت وجه ثبت‌نام اقدام کند.

وی گفت: داوطلبان همچنین باید نسبت به تکمیل پیش نویس تقاضانامه آزمون که در صفحه 28 دفترچه راهنما چاپ شده است مبادرت کرده و پس از کنترل اطلاعات تکمیل شده و اطمینان کامل از صحت اطلاعات تا پایان یکشنبه 22 تیرماه تقاضانامه اینترنتی را تکمیل کند.

توکلی عنوان کرد: داوطلبان در این آزمون به سؤالات دروس تخصصی و استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی پاسخ می‌دهند و ضرایب دروس در هر یک از رشته‌های امتحانی عبارت از مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب چهار استعداد تحصیلی با ضریب یک و زبان انگلیسی با ضریب یک است.

وی افزود: در کدرشته امتحانی زبان و ادبیات عرب به جای درس زبان انگلیسی عمومی، زبان عربی عمومی در نظر گرفته شده است.

 شایان ذکر است، کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط نیز از روز چهارشنبه 19 شهریورماه بر روی سایت قرار داده می‌شود و آزمون دوره‌های دکتری نیمه‌متمرکز سال 93 پردیس‌های خودگردان هم بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده در روز جمعه 21 شهریورماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها