امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94801
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۶
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  پایگاه خبری تحلیلی «خانه شفاف سازی اطلاعات» طی گزارش تحلیلی در زمینه «تهدید خوانده شدن ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  پایگاه خبری تحلیلی «خانه شفاف سازی اطلاعات» طی گزارش تحلیلی در زمینه «تهدید خوانده شدن ایران از سوی مقام‌های آمریکایی» می‌نویسد: سخنان بسیاری از دولتمردان آمریکا در زمینه «تهدید» نشان دادن ایران تاکنون بیان شده و در واقع این سخن تبدیل به نوعی عادت در بین دموکرات‌ها و جمهوری خواهان میانه‌رو شده است که ایران را حامی تروریست یا تهدیدی علیه آمریکا یا حتی اسرائیل بیان کنند.

این پایگاه خبری در ادامه ضمن نقل قول سخنان اوباما، رییس جمهور آمریکا  و «جان کری»، وزیر امور خارجه این کشور مبنی بر تهدید بودن برنامه‌های هسته‌ای ایران به گزارش منتشر شده از سوی پنتاگون اشاره می‌کند که در آن تاکید شده ایران در دکترین نظامی خود هیچ تغییری ایجاد نکرده است.

در بخشی از این گزارش طبقه بندی نشده پنتاگون آمده است؛ راهبرد امنیتی ایران متمرکز بر دفع حملات است. اصول نظامی ایران کماکان بر پایه بازدارندگی، جنگ‌های نامنظم و تلافی جویانه ساخته شده است.»

پایگاه خبری خانه شفاف سازی اطلاعات در ادامه این گزارش می‌نویسد: اما این سران آمریکا هستند که با تهدید خطاب کردن ایران سعی در ترساندن این کشور با حربه تهاجم نظامی و تحریم‌ها دارند.

در بخشی دیگر از این گزارش آمده است: تهدید کنونی علیه آمریکا همانطور که سناتور «کریستن گلیبراند» و سناتور « مک‌کین» هشدار دادند آنی است که بتواند واشنگتن را از حمله و تخریب به دیگر کشورها از طریق حربه‌های ابزاری حقوق بشر، آزادی و دموکراسی باز بدارد.

خانه شفاف سازی اطلاعات سپس با اشاره به دکترین موجود در سیاست‌ آمریکا می‌نویسد: سیاست آمریکا مبتنی بر دکترین بازدارنده «ولفوویتز» است که بر اساس آن هر شخص و هر کشور که  به واشنگتن «نه» بگوید باید از بین برود.

در بخشی از این دکترین بازدارنده آمده است: هدف اول امریکا باید مانع ایجاد کردن در راه ایجاد رقیبی جدید در قلمرو شوروی سابق یا جای دیگر باشد و به همین دلیل نیاز است تا ما نهایت سعی خود را در جلوگیری از شکل گرفتن قدرت متخاصم دیگری که بر منطقه و منابع آن تسلط داشته باشد، بکار بندیم.

این پایگاه خبری می‌نویسد: تهدید نشان دادن ایران بیشتر شبیه لطیفه است حتی اگر نخواهیم بگوییم که آمریکا و عربستان سعودی بزرگترین حامیان مالی تروریست هستند اما باید اقرار کرد آمریکا تنها قدرتی است که قادر به انجام عملیات نظامی خرابکاری در سطح جهانی  و استفاده از پهپادها است.

در اصل آمریکا بزرگترین تهدید علیه صلح جهانی بوده است و باید گفت که آمریکا با هیچ تهدید امنیتی از سوی ایران مواجه نیست.

در خاتمه این گزارش با اشاره به کارشکنی‌های آمریکا آمده است: این ادعا که ایران حاضر به معامله بابت برنامه‌های هسته‌ایش نیست را باید به شدت رد کنیم.

«نوام چامسکی»، تحلیلگر بزرگ سیاسی در این زمینه می‌نویسد: ایران 10 سال قبل پیشنهادی را برای حل اختلاف با آمریکا بابت برنامه‌های هسته‌ایش عرضه کرد اما دولت «بوش» با عصبانیت از طریق دیپلمات سوییسی تقاضای ایران را رد کرد. بعد از آن اتحادیه اروپا و ایران به تعامل نزدیک شدند اما باز آمریکا مخالفت کرد . در سال 2010 نیز ایران پیشنهاد ترکیه و برزیل را در زمینه هسته‌ای پذیرفت اما این اوباما بود که به شدت عمل برزیل و ترکیه را تقبیح کرد و تحریم‌های سختی را بر ایران تحمیل کرد.
انتهای پیام/ی 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها