امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94808
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۶
تعداد بازدید: 15
عطاءالله سلطانی‌صبور، رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص جلسه دیروز ...

عطاءالله سلطانی‌صبور، رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص جلسه دیروز کمیسیون آموزش درباره طرح هیأت امنایی کردن آموزش و پرورش اظهار داشت: این جلسه با حضور مسئولانی از وزارت آموزش و پرورش برگزار شد که پس از بحث و بررسی‌های متعدد، کلیات آن به تصویب نرسید.

وی افزود: در جلسه روز گذشته این بحث مطرح بود که مدارس نیز مانند دانشگاه‌ها به صورت هیأت امنایی اداره ‌شوند و اختیارات بیشتری به مدیران آموزش و پرورش استان‌ها داده شود.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس عنوان کرد: این طرح پس از بحث و بررسی‌های متعدد،‌ ابهامات فراوانی داشت که یکی از این موارد بحث حاکمیتی و وحدت ملی بود که دچار خدشه نشود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه وزارت آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است اگر این اختیارات به استان‌ها داده شود، مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

سلطانی‌صبور بیان داشت: در ادامه بررسی این طرح، مشکلات و موارد دیگری نیز عنوان شد، اما در مجموع این طرح به تصویب نرسید.

وی اضافه کرد: فعلاً‌ این طرح منتفی است مگر اصلاحاتی در آن صورت گیرد و در قالب دیگری ارائه شود. 

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس گفت:‌ یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه،‌ گسترش بخش شوراهای آموزش و پرورش بود که مشارکت مردم و سهم آنها از این وزارتخانه بیشتر شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها