امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9487
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 92
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با انتشار بیانیه‌ای نسبت به تصمیم شورای ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با انتشار بیانیه‌ای نسبت به تصمیم شورای نگهبان و هم‌کلامی مدعیان قانون با رسانه‌های خارجی واکنش نشان داد.  

این بیانیه در ابتدا با اشاره به سخن امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: ما امروز مواجه هستیم با مشکلاتى که از خارج براى ما تهیه مى‏کنند و صادر مى‏کنند و در داخل هم بعضى عناصر وابسته به خارج، تهیه مى‏کنند و ما را در مشکلات مى‏گذارند. با این وجود در کشورى که قانون حکومت نکند، خصوصاً، قانونى که قانون اسلام است، این کشور را نمى‏توانیم اسلامى حساب کنیم. کسانى که با قانون مخالفت مى‏کنند اینها با اسلام مخالفت مى‏کنند... اگر همه اشخاصى که در کشورمان هستند و همه گروههایى که در کشور هستند و همه نهادهایى که در سرتاسر کشور هستند به قانون خاضع بشویم و قانون را محترم بشماریم، هیچ اختلافى پیش نخواهد آمد. اختلافات از راه قانون‏شکنیها پیش مى‏آید (صحیفه امام ج‏14 ص412 سخنرانى در جمع انجمن‌هاى اسلامى وزارت بهدارى).

در ادامه این بیانیه آمده است: در نهایت با اعلام نظر شورای نگهبان کاندیداهای یازدهمین دوره ریاست جمهوری مشخص شدند؛ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اعلام می‌دارد؛ از شورای نگهبان به جهت پاسداری از ارکان رکین نظام جمهوری اسلامی و جلوگیری از نفوذ باندهای قدرت و ثروت، سردمداران فتنه، پرچمداران اشرافیت و پس‌رفت، سرحلقه‌های ارتجاع و انحراف تشکر و قدردانی می‌کنیم.

در بیانیه اتحادیه‌ انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل آمده است: یکی از نشانه‌های درستی تصمیم شورای نگهبان، واکنش سنگین دشمنان ملت ایران به این نظر قانونی شورای نگهبان است و ما دانشجویان این درس را از امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب گرفته ایم و تعجب و سوال ما از کسانی است که دهه 60 را درک و تجربه کرده‌اند و خیلی عجیب می‌نماید که این استدلال امام(ره) را فراموش کرده‌اند که آنجایی که دشمنان ملت از شما تعریف یا با شما هم نظر شدند در کار خود تردید کنید!

این بیانیه با تاکید بر اینکه کسانی که ادعای قانون‌گرایی و قانون‌مداری دارند بدانند که طبق قانون، شورای نگهبان وظیفه پاسخ گویی ندارد، تصریح کرد: کسانی که با استفاده از « تاکتیک رسانه‌ای سوال» قصد تخطئه نظر شورای نگهبان را دارند، به این توجه کنند که چه شده است که در این خصوص با رسانه‌های خارجی و دشمنان ملت ایران هم‌کلام شده‌اند؟ کسانی که در داخل اینطور رفتار می‌کنند به این فکر کنند که چه شده است که رسانه‌های آنها همان حرفی را می‌زند که بی‌بی‌سی فارسی همان می‌گوید؟

این بیانیه در ادامه تاکید کرد: بایستی قانون میثاق مشترک همه گروه‌ها در انتخابات باشد؛ انتخابات ریاست جمهوری یازدهم باید نمایش اقتدار قانون و رئیس جمهور هفتم نیز باید تابع محض قانون باشد. همچنین احترام به قانون تنها احترام به نظر شورای نگهبان آن هم به کسانی که صلاحیتشان احراز نشده است محدود نمی‌شود، بلکه آنانی که صلاحیتشان هم احراز شده است باید تابع قانون باشند؛ این احترام به قانون در ایام تبلیغات، روز برگزاری انتخابات و شمارش آرا و اعلام نتیجه ادامه دارد و از همین اکنون میزان پایبندی افراد به قانون معلوم می‌شود.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در بیانیه خود با تاکید بر احترام به رای ملت خاطرنشان کرد: اکنون که عده‌ای از تصفیه‌خانه شورای نگهبان عبور کرده‌اند حال نوبت ملت است تا صالح‌ترین را انتخاب کنند؛ اوج نمایش مردم سالاری دینی با حضور ملت در صحنه آشکار خواهد شد و پس از رای‌گیری همه بایستی به رای ملت ایران احترام بگذارند و این لازمه مردم سالاری دینی است و کسی حق ندارد به خاطر اینکه فرد مورد نظرش یا گروه مورد نظرش برنده انتخابات نشد بخواهد رای ملت را نادیده بگیرد. آن چیزی که فتنه 88  را ایجاد کرد و پیروزی ملت ایران را به سمت چالش امنیتی پیش برد این بود که کاندیدای بازنده در مقابل رای ملت ایستاد و چهره زیبای انتخابات را مخدوش کرد.

در پایان این بیانیه آمده است: از تمامی گروه‌ها می‌خواهیم منافع ملی را فدای منافع حزبی و جریانی نکنند چرا که این نظام به سادگی به دست نیامده است و حاصل سال‌ها مجاهدت‌های مردان خدا و حاصل خون صدها هزار شهیدی است که در پای این انقلاب پس از هزار و اندی سال از تشکیل حکومت اسلامی به ثمر رسیده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها