امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94879
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، عبدالغفار شجاع ظهر امروز در اولین جلسه شورای استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، عبدالغفار شجاع ظهر امروز در اولین جلسه شورای استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه که در سالن همکف ساختمان جدید استانداری برگزار شد، اظهار داشت: همه با تمام وجود شاهد فاجعه بزرگ خشکی دریاچه ارومیه هستند چرا که خطر بزرگی مردم این منطقه را تهدید می‌کند.

وی افزود: برنامه‌ریزی‌های مرتبط با احیای دریاچه ارومیه باید به طور اساسی دنبال شود در غیر این صورت همچنان شاهد از بین رفتن دریاچه و به تبع آن نابودی تمام جانداران خواهیم بود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تصریح کرد: همه امکانات از قبیل بکارگیری کارشناسان خبره از قبیل یک‌هزار و 500 کارشناس داخلی و 50 کارشناس خارجی از نظر علمی در جریان احیای دریاچه ارومیه قرار می‌گیرند.

شجاع گفت: طرح احیای دریاچه ارومیه طرحی بومی در منطقه بوده که تنها بر عهده مسئول ستاد احیا نبوده بلکه کلیه دستگاه‌های دولتی و مهم‌تر از همه مردم در احیای دریاچه ارومیه دخیل هستند.

وی افزود: با روند احیای دریاچه ارومیه، آذربایجان غربی چه در بخش کشاورزی، چه دامی و پوشش گیاهی آسیب چندانی نخواهد دید و این امر به دلیل طرحی است که از سوی دانشگاه صنعتی شریف برای احیای دریاچه ارائه شده است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: طرح ارائه شده از سوی دانشگاه شریف تا حدی جامع بود که با استقبال اعضای ستاد احیای دریاچه ارومیه روبه‌رو شده است.

شجاع گفت: لازم به ذکر است که اجرای موفق احیای دریاچه ارومیه با همکاری دستگاه‌های اجرایی سه استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان میسر خواهد بود.

وی افزود: دولت بر اساس این طرح به شدت تاکید دارد که مراحل احیای دریاچه ارومیه به سرعت انجام گیرد و اگر کمبودی نیز در احیای دریاچه مشاهده شود از دریاچه خزر نیز برای احیای آن استفاده خواهد کرد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: تا امروز هنوز دولت اعتباری در دست ندارد ولی برای احیای دریاچه ارومیه قبل از برگزاری جلسه مقدماتی بر اساس نظر ریاست جمهوری میزان یک‌هزار و 500 هزار تومان بودجه برای احیای دریاچه در نظر گرفته است.

شجاع گفت: انجام احیای دریاچه ارومیه نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی بوده زیرا که عزم ملی با وجود شوراها، همکاری مردم و دستگاه‌های دولتی که مجری احیای دریاچه ارومیه هستند تحقق می‌یابد.

وی گفت: اگر تشکل‌ها و دستگاه‌های دولتی در روند احیا کوتاهی کرده و برنامه‌ریزی‌های لازم را در راستای احیای دریاچه انجام ندهند احیای این سرمایه عظیم به عقب افتاده و دریاچه برای همیشه نابود خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: همه ارگان‌های دولتی در سه استان نگران موافقت‌ها و تقسیم‌بندی وظایف هستند ما به عنوان ستاد احیای دریاچه ارومیه موظفیم نسبت به نحوه اجرای طرح نظارت دقیق داشته باشیم.

شجاع اظهار داشت: اساس کار استانداری آذربایجان غربی در اولویت اول دریاچه ارومیه بوده و مقرر داشته هر دو هفته یکبار در مورد اجرای طرح احیای دریاچه توسط دستگاه‌های دولتی نظارت کامل داشته باشد.

انتهای پیام/61004/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها