امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94886
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب رئیس قرارگاه عمار در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ابتدا با عرض ...

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب رئیس قرارگاه عمار در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ابتدا با عرض تسلیت رحلت آیت‌الله محمدی گیلانی به همه دوستداران علم، عدالت و تقوا بیان داشت: آیت‌الله محمدی‌گیلانی شخصیتی علمی، مبارزاتی و اهل عمل بود که سه ویژگی در وجود ایشان تبلور یافته بود، عالم، اهل عمل و متقی و دیگر ویژگی وی همراهی با امام در جریان مبارزات انقلاب بود.

وی افزود: آیت‌الله محمدی‌گیلانی در حساس‌ترین لحظات در کنار و همراه امام راحل(ره) بود و با خدمت در قوه قضاییه و دادگاه‌های انقلاب خطیرترین وظیفه خویش در جریان انقلاب را بر عهده گرفتند.

حجت‌الاسلام طائب با بیان اینکه عدالت آیت‌الله محمدی‌گیلانی زبانزد خاص و عام بود، ابراز داشت: از این نظر که ایشان محاکمه‌ای نسبت به نزدیکترین فرد به خودشان یعنی فرزندشان را اعمال کردند، در شرایطی که کمتر کسی حاضر است، فرزندش را که دچار خطایی شده باشد تا اشد مجازات پای کار بایستد، اما وی خم به ابرو نیاورد، به عبارتی دیگر ایشان مصداق آن آیه قرآن است که «وَاعْلَمُوا أَنَّما اَمْوالُکُمْ وَاَوْلادُکُمْ فِتْنَةٌ وَأَنَّ اللّهَ عِنْدَهُ اَجْرٌ عَظیمٌ» زن و فرزند برای او از خداوند محبوب‌تر نیست.

وی ادامه داد: از منظر ایشان اگر قرار بود احکام الهی اجرا شود، عدالت اقتضائات یکسانی در اجرای احکام الهی دارد و فرقی نمی‌کند فرزند باشد یا شخص دیگر، آیت‌‌الله محمدی‌گیلانی از بیان عدالت ابایی نداشت، شجاعت در بیان داشت، ایشان الگویی برای کسانی که در محکمه قضا هستند که برای مواجهه با چنین چالش‌هایی چگونه رفتار کنند.

رئیس قرارگاه عمار با اشاره به ماجرای دیدارش با آیت‌الله محمدی گیلانی گفت: در دیداری که به واسطه بیان یک ناهنجاری با ایشان داشتم، پی به دو خصلتشان بردم،‌ نخست اینکه مطالب را به دقت گوش می‌کردند و از مطالبی که به ایشان منتقل می‌شد، سرسری عبور نمی‌کردند و دیگر اینکه برای اقدامات طرف مقابل ارزش قائل بودند.

انتهای پیام/ک

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها