امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94894
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشکده شورای نگهبان، با توجه به نیاز جامعه علمی و دستگاه‌های اجرایی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشکده شورای نگهبان، با توجه به نیاز جامعه علمی و دستگاه‌های اجرایی و به منظور فراهم نمودن امکان بهره‌مندی افراد مختلف از نظرات شورای نگهبان، پژوهشکده شورای نگهبان اقدام به راه‌اندازی سامانه نظرات شورای نگهبان در سایت خود کرده است.

این سامانه شامل متن مصوبه مجلس شورای اسلامی و اساسنامه‌های دولت، نظر مجمع مشورتی حقوقی(مشاورین حقوقی شورای نگهبان)،نظر مجمع مشورتی فقهی(مشاورین و کارشناسان فقهی شورای نگهبان)، جدول تطبیقی (که در خصوص مصوبات اصلاحی است)، نظرات استدلالی شورای نگهبان (استدلال های مستخرج از مشروح مذاکرات شورای نگهبان) و تمام مراحلی که مربوط به قانونی شدن یک مصوبه تا زمان "ابلاغ قانون به دولت" است، می‌باشد.

در حال حاضر نظرات مذکور از ابتدای سال 1392 تا به امروز برای علاقه‌مندان قابل دسترسی است، که به مرور زمان سال‌های قبل نیز به این سامانه اضافه می‌شود.

ویژگی مهم این سامانه قابلیت جستجو در عناوین مصوبات است که مراجعه‌کننده می‌تواند با جستجوی قسمتی از عنوان مصوبه مورد نظر خود، تمام اسناد مذکور را به صورت فایل PDF رؤیت نماید.

این نظرات در حال حاضر در دو شاخه "مصوبات مجلس شورای اسلامی" و "اساسنامه‌های دولت" قابل استفاده است که در آینده قسمت‌های دیگر آن نیز توسط پژوهشکده شورای نگهبان تکمیل خواهد شد.

دسترسی به این سامانه از قسمت "نظرات شورای نگهبان" در صفحه اصلی سایت پژوهشکده امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها