امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94903
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حاجی آقاجانی با اعلام اینکه آمار سزارین در کشور غیرمنطقی بالا رفته است، گفت: برای اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حاجی آقاجانی با اعلام اینکه آمار سزارین در کشور غیرمنطقی بالا رفته است، گفت: برای اینکه بتوانیم آمار 54 درصدی زایمان به روش سزارین را در کشورمان پایین بیاوریم، می بایست برنامه‌های تشویقی در نظر بگیریم.

وی از حذف فرانشیز زایمان به عنوان یکی از این مشوق ها نام برد و گفت: مشوق دوم، بحث بازسازی بلوک های زایمان و و زایشگاه ها و ایجاد فضاهای اختصاصی برای مادران است.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مشوق سوم برای مادران زایمان بی درد است، افزود: بحث بعدی در راستای سیاست های تشویقی بسته زایمان طبیعی، توانمندسازی مادران در قالب برگزاری 8 جلسه آموزشی است.

وی از ایجاد صندوق ترویج زایمان طبیعی در قالب طرح تحول نظام سلامت خبر داد و افزود: از محل هدفمندی و زایمان هایی که انجام می شود، رقمی به این صندوق خواهد رفت. از محل این صندوق که زیر نظر روسای دانشگاه ها و بخش های زایمان قرار دارد، برای بازسازی زایشگاه ها، فرهنگ سازی و آموزش مادران استفاده می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها