امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94906
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
محمداسماعیل اعتمادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین خط ‌مشی‌های گردشگری که طی دو دهه گذشته به‌صورت جهانی مورد توجه ...

محمداسماعیل اعتمادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین خط ‌مشی‌های گردشگری که طی دو دهه گذشته به‌صورت جهانی مورد توجه قرار گرفته، رشد فزاینده گرایش به کسب و کارهای کوچک گردشگری است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی اکولوژها یا اقامتگاه‌های بوم‌گردی از موفق‌ترین و پایدارترین این کسب و کارهاست که فرصت‌ مناسبی برای کسب و کارهای کوچک خانوادگی (خانواده محور) ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی معمولا در مناطق روستایی، مناطق بکر طبیعی یا بافت‌ها و اماکن تاریخی شکل گرفته و به همراه فعالیت‌هایی که برای شناخت و معرفی بوم، توسط خانواده‌های کارآفرین و جامعه محلی علاقه‌مند به گردشگری صورت می‌گیرد، می‌تواند به‌عنوان راهکاری عملی برای رسیدن به توسعه پایدار گردشگری در نیشابور باشد.

اعتمادی تصریح کرد: احداث این کمپ‌های گردشگری در منطقه نیشابور نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی ندارد و از اولویت‌‌های کاری این اداره‌ است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیشابور درباره‌ چگونگی رسیدگی به درخواست‌ها و صدور پروانه‌های بوم گردی، اظهار کرد: متقاضیان ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در نیشابور می‌توانند درخواست خود را به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور تحویل دهند که پس از گذراندن مقدمات لازم و تائید صلاحیت از سوی اداره‌ اماکن نیروی انتظامی و بازدید و تائید شرایط اقامتگاه‌ها، این پروانه صادر می‌شود.

اعتمادی اظهار کرد: فعالیت‌های بوم‌گردی شامل پیاده‌روی‌های برنامه‌ریزی شده در طبیعت، دامنه‌نوردی، کوهپیمایی، بازدید و پیمایش دره‌ها، آبشارها، غارها و آشنایی با محیط زیست طبیعی، تماشا و رفتارشناسی جانوران و گیاهان است.
انتهای پیام/70005/صا20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها