امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94907
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود گلزاری در مراسم روز جهانی جمعیت که با محورهای سرمایه‌گذاری روی جوانان و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود گلزاری در مراسم روز جهانی جمعیت که با محورهای سرمایه‌گذاری روی جوانان و تبیین سیاست‌های کلی جمعیت در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد اظهار داشت: خانواده در دنیا دچار بحران جدی شده است و صاحب‌نظران عنوان می‌کنند در زمانی قرار داریم که فروپاشی خانواده از طرف سنتی در حال اتفاق است.

وی گفت: در حال حاضر 20 درصد از ازدواج‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد به طلاق منجر می‌شود و این آمار در کلان‌شهرهای کشور به 45 درصد می‌رسد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: براساس اعلام سامان ثبت‌احوال کشور در شهرستان شمیرانات 56 تا 60 درصد از ازدواج‌ها در این شهرستان‌ها به طلاق منجر می‌شود و این آمار در شهر ری 18 درصد است.

گلزاری با اشاره به اینکه بیشترین طلاق‌ها در یک سال اول اتفاق می‌افتد گفت: بعضی از جامعه‌شناسان معتقدند دوران خانواده به سر رسیده است و نیز روانشناسان نظر عکس دارند و اعلام می‌کنند اگر خانواده خوب تشکیل شود و محل بروز هیجان‌های مثبت باشد کارآمدی انسان‌ها افزایش می‌یابد و خانواده نیز تحکیم خواهد یافت.

وی افزود: مشکل ما این است که جوانان ما نگاه مثبت به خانواده ندارند زیرا الگوی درستی از خانواده را ارائه نمی‌کنند و همین موضوع منجر می‌شود که جوانان از تشکیل خانواده دوری کنند.

گلزاری با اشاره به اینکه مسئله اساسی ما پایداری و حفظ خانواده است گفت: سالیانه 160 هزار واقعه طلاق در کشور انجام می‌شود و در اثر آن صدها هزار جوان از تشکیل خانواده محروم می‌شوند.

وی یادآور شد: دخترانی که طلاق می‌گیرند حدود 14 استرس و مشکل دارند و باید فرهنگسازی جدی کنیم که مسئله ازدواج با مطلقه‌ها منعی ندارد بلکه سفارش جدی شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها