امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 23
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94909
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 10
موسی غضنفر آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه روزه‌خواری به صورت علنی توهین و هتک حرمت ماه ...

موسی غضنفر آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه روزه‌خواری به صورت علنی توهین و هتک حرمت ماه مبارک و جرم قانونی است، گفت: باید از سوی مردم امر به معروف و نهی از منکر انجام شود تا جلوی این فعل حرام گرفته شود.

وی افزود: مردم باید با تذکر لسانی به وظیفه خودشان عمل کنند. اگر مردم دیدند کسی در اماکن عمومی اقدام به روزه‌خواری علنی کرد باید با تذکر لسانی او را نهی از منکر کنند.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی درباره نحوه برخورد پلیس با این پدیده افزود: اگر کسی مطلع نیست که نباید علناً روزه‌خواری کند که در جامعه ما خیلی بعید است کسی نداند، باید در ابتدا او را آگاه کرد و در غیر اینصورت نیروی انتظامی باید او را به مراجع قضایی معرفی کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: از سویی شاهد هستیم که گاهی با روزه‌خواران توسط مسئولان ذی‌ربط برخورد نمی‌شود، باید این را در نظر داشت که این روزه یک امر الهی است. آیا اگر کسی با روزه‌خوار برخورد نکند، خداوند هم او را مجازات نخواهد کرد؟

غضنفرآبادی در  پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با طرح توقف خودروی روزه‌خواران موافقید، گفت: این طرح خوبی است که مطرح شده هرچند نمی‌دانیم مستندات قانونی دارد یا نه اما کار خوبی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار