امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94911
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، صبح امروز محمود باقری در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: فردی روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، صبح امروز محمود باقری در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: فردی روز گذشته، هنگام چاه کندن برای فاضلاب خانه‌  خود به یک حفره بزرگ قدیمی و تاریخی برخورد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دریافت‌های اولیه کارشناسان ما گویای این است که این حفره بزرگ تاریخی مربوط به دوره اشکانیان یا ساسانیان است، تصریح کرد: دیروز وقتی که صاحب‌ خانه‌ مسکونی در حال چاه کندن برای فاضلاب خانه خود بود متوجه حفره‌ای بزرگ می‌شود که بلافاصله موضوع را به میراث فرهنگی اطلاع می‌دهد و بعد از حضور مأموران و کارشناسان اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در محل حفاری شده متوجه محوطه‌ای دارای چند اتاقک و راهرو مرکزی قدیمی و تاریخی می‌شوند.

وی با بیان اینکه با همکاری نیروی انتظامی، معاون سیاسی امنیتی استاندار و فرمانداری بویراحمد کنترل منطقه را به دست گرفتیم، ادامه داد: بعد از مطالعات باستان‌شناسی و کاوشگری که با مجوز سازمان میراث فرهنگی کشور انجام می‌گیرد، اطلاعات دقیق‌تری جهت دوستداران میراث فرهنگی به همه مردم عزیزمان ارائه می‌دهیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هیچ شیء قیمتی که دارای ارزش ریالی باشد در آنجا پیدا نشده، افزود: در کاوشگری ابتدایی سه کوزه خالی پیدا شد که دو تای آنها به موزه یاسوج انتقال داده شد و یکی دیگر در حال کاوشگری و خروج است.

باقری گفت: به دنبال جذب اعتبار برای کاوشگری بیشتر و تحقیقات مطالعاتی توسط کارشناسان خبره کشوری و استانی هستیم.

وی افزود: حدس کارشناسان ما بر این است که این حفره بزرگ مربوط به قنات آب است یا فضاهای زیر زمینی و پناهگاه برای استفاده مردم در آن زمان است.
انتهای پیام/82020/و30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار