امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94925
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره)، قادر صمدی با بیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره)، قادر صمدی با بیان اینکه تامین مسکن مددجویان مورد حمایت یکی از خدمات اساسی این نهاد است، گفت: پروژه‌های ساختمانی این نهاد شامل تامین مسکن مددجویان و همچنین تامین ساختمانهای حمایتی، فرهنگی و تربیتی است.

وی با اشاره به نقش و کارکرد مسکن مناسب در زندگی افراد، تصریح کرد: مسکن مناسب در برقراری امنیت و آسایش، ارتقاء سطح سلامت روحی،روانی و بهداشت خانواده و ایجاد ارزش افزوده برای خانواده‌های تحت پوشش خصوصا ایتام، زنان سرپرست خانوار و کاهش سبد هزینه خانوار نقش بسزایی دارد.

صمدی بر تامین مسکن مقاوم در برابر حوادث با توجه به حادثه خیز بودن کشورمان تاکید کرد و افزود: در صورت مسکن مقاوم خانواده‌ها آسیب نمی‌بینند.

مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه بخشی از مبالغی که از طریق مشارکتهای مردمی جمع آوری می‌شود صرف تامین مسکن مددجویان می‌شود، افزود: مردم خیر و نیکوکار می‌توانند از طریق کمکهای نقدی و یا تامین مصالح و ارائه خدمات فنی و مهندسی در تامین مسکن نیازمندان مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه با مشارکت بیشتر مردم و خیران، تامین مسکن مددجویان از لحاظ کمی و کیفی افزایش خواهد یافت، گفت: با توجه به گستردگی نیاز مسکن افراد نیازمند و امکانات محدود این نهاد، امیدواریم با کمک مردم خیر در مدت زمان منطقی مشکل مسکن نیازمندان حل شود.

صمدی خاطر نشان کرد: اولویت‌های اصلی ساخت و تحویل مسکن مددجویی ابتدا با ایتام و مددجویان مناطق محروم و دور افتاده و سپس با زنان سرپرست خانوار است.

وی از احداث و تکمیل هفت هزار واحد مسکن مددجویی در مناطق کپرنشین جنوب استان کرمان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: بیشترین آمار احداث مسکن مددجویی مربوط به استانهای خوزستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان بوده است.

مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) به احداث و ساخت ساختمانهای حمایتی جهت مددجویان نظیر کانونهای فرهنگی، خوابگاههای دانش آموزی و اردوگاههای تربیتی و فرهنگی که مخصوص ارائه خدمات فرهنگی تربیتی و حرفه آموزی به مددجویان تحت حمایت است، اشاره کرد و گفت: در تابستان امسال 20 اردوگاه این نهاد در سراسر کشور فعال است که دانش آموزان و خانواده‌های تحت حمایت از خدمات آموزشی و تربیتی در این اردوگاهها بهره مند هستند.

وی به مشارکت کمیته امداد امام(ره) در کارهای عام المنفعه از جمله ساخت مسجد و احداث خانه های بهداشت اشاره کرد و گفت: با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به احداث خانه‌های بهداشت در روستاها اقدام شده است و تا دهه فجر امسال روستای فاقد خانه بهداشت نخواهیم داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها