امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94933
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حسن حاجی‌پور ظهر امروز در نشست خبری «هفته بهزیستی» در تالار اجتماعات اداره کل بهزیستی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حسن حاجی‌پور ظهر امروز در نشست خبری «هفته بهزیستی» در تالار اجتماعات اداره کل بهزیستی خراسان رضوی اظهار داشت: در قسمت معاونت پیشگیری دو نوع معاونت اولیه و ثالثه انجام می‌شود که در بخش اول عمده خدمات ما به افراد سالمی است که به طیف آسیب‌ها وارد نشدند و برنامه غربالگری برای آنها انجام می‌شود.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه از سال 84 غربالگری نوزادان و کودکان در 38 پایگاه بهداشتی درمانی در سطح خراسان رضوی انجام شده، تصریح کرد: در سال 92، 306 کودک کم شنوا و ناشنوا از میان 100 هزار و 460 نفر مشخص شدند و در حوزه غربالگری کم بینا و نابینا از میان 205 هزار و 324 نفر حدود 270 کودک مشخص شدند که این نوع مشکلات را دارند.

حاجی‌پور با بیان اینکه کودکان واجد شرایط سه تا شش سال در این غربالگری‌ها حضور دارند اضافه کرد : 50 هزار و 531 نفر در مراکز اعتیاد خراسان‌رضوی درمان می‌شوند و از اواسط سال گذشته در حوزه اشتغال معتادان مردان و زنان نیز فعالیت‌هایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه 15 نفر از مددجویان مرد در مرکز فنی غیردولتی مشغول به کار هستند، گفت: 246 میلیون تومان در قالب سبد کالا به خانواده‌های مددجویان اعتیاد در سطح خراسان رضوی کمک مالی شده، افزود: 120 مرکز مشاوره ترک اعتیاد در سطح خراسان‌رضوی در سه بخش روزانه، شبانه‌روزی و ویزیت در منزل فعال است.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های در حال پیگیری ایجاد قرارداد بهزیستی با دادگستری کشور دانست و تصریح کرد: به واسطه این قرارداد، زوجین قبل از اقدام به طلاق از سوی دادگستری به مراکز مشاوره بهزیستی معرفی می‌شوند و پس از جلسات مشاوره و پاسخ روانشناس، قاضی دادگاه درباره انجام طلاق یا ادامه زندگی تصمیم می‌گیرد.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه دفاتر آسیب‌های اجتماعی به مشاوره‌های فرزندپروری و آموزش مهارت‌های زندگی می‌پردازند اضافه کرد: رسیدگی به عوارض طلاق در فرزندان یا والدین از مهم ترین وظایف این نوع دفاتر است اما باید حمایت‌های مالی از همه ارگان‌ها در کنار بهزیستی از آنها انجام شود.

حاجی پور با اشاره به این که پنج درصد مددجویان در سطح خراسان‌رضوی پرهیز مدار هستند گفت: 95 درصد باقی مانده از متادون به جای استعمال مواد مخدر برای ترک اعتیاد خود استفاده می‌کنند که از این میزان 85 درصد آقایان و 15 درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

وی نقش مردم و سازمان‌های دولتی را برای کاهش این میزان مددجو در خراسان رضوی مهم دانست و افزود: با 50 میلیون تومان اعتباری که در بخش غیردولتی وجود داشت یک مرکز اشتغال تخصصی را برای مردان راه‌اندازی کردیم که نیازمند افزایش میزان آن هستیم.

در ادامه مسئول فناوری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه سازمان بهزیستی کل کشور شش درصد فعالیت را در حوزه‌های مختلف فناوری در نظر گرفته است، افزود: بهزیستی خراسان رضوی به علت انجام هفت درصد فعالیت‌های در نظر گرفته شده در قالب 150 طرح از نظر تحقق فعالیت‌ها در کشور پیشرو بوده است.

غلامرضا حدادی، با اشاره به این که در کل کشور تحقق طرحی بهزیستی 106 درصد بوده است متذکر شد: در خراسان رضوی این میزان بیشتر است زیرا با عضویت بهزیستی خراسان رضوی در شوراهای مختلف همچون هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، کمیسیون آسیب های اجتماعی و... توانسته است به تحقق بیشتر طرح برسد.

حدادی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین خدمات بهزیستی، توانمندسازی مددجویان است اذعان داشت: 95 درصد پرسنل به فناوری‌های روز واقف هستند و از آن در فعالیت‌های روزانه خود استفاده می‌کنند.
انتهای پیام/70005/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها