امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94957
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس روز چهارشنبه از جناح‌های سیاسی افغانستان خواست برای آرام ماندن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس روز چهارشنبه از جناح‌های سیاسی افغانستان خواست برای آرام ماندن اوضاع در این کشور، با یکدیگر همکاری کنند. لندن همچنین بررسی تخلفات احتمالی در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان را خواستار شده است.

در بیانیه آقای هیگ آمده است: «من به تمام سران افغانستان توصیه می‌کنم برای حفظ وحدت و ثبات کشورشان با یکدیگر همکاری کنند. چراکه در غیر این صورت ریسک بروز انشقاق سیاسی و تخریب پیشرفت‌های صورت گرفته پس از سقوط طالبان و شراکت این کشور در جامعه بین‌الملل، به وجود می‌آید.»

کمیسیون انتخابات افغانستان اوایل هفته نتایج شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را اعلام کرد. بنا بر نتایج اعلام شده، «اشرف غنی احمدزی» در انتخابات پیروز شده است. با این حال «عبدالله عبدالله» دیگر نامزد انتخابات مسئولان دولتی را به تقلب متهم و نتایج اعلام شده را بی‌اعتبار اعلام کرده است.

وزیر خارجه انگلیس در این مورد گفته است: «کمیسیون مستقل انتخابات تائید کرده است که تقلب صورت رفته است. ادعای دیگری هم در رابطه با بروز تقلب مطرح شده است و درست این است که همه آن‌ها به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد... سیاستمداران افغانستان باید اکنون تحت قانون اساسی این کشور و در کنار نهادهای انتخابی اطمینان یابند که نتایج بر اساس آرا و نه تقلب مشخص شود و افغانستان به پیشرفتی که در سیزده سال گذشته شاهد بوده و از آن حمایت کرده است، ادامه دهد.»

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار