امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94975
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک دادگاه تجدید نظر در آمریکا روز چهارشنبه به پرداخت 1.75 میلیارد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک دادگاه تجدید نظر در آمریکا روز چهارشنبه به پرداخت 1.75 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به عنوان غرمت به خانواده‌های قربانیان حادثه انفجار مرکز تفنگداران آمریکایی در بیروت در سال 1983، حکم داد.
دادگاه تجدید نظر حوزه دوم قضایی نیویورک در رأی خود، حکم سال 2013 دادگاه بدوی را تائید کرده است. مبلغ مد نظر دادگاه، در حال حاضر در یک حساب در بانک «سیتی بانک» نگهداری می‌شود. این بخشی از مبلغ 2.65 میلیارد دلاری است که در سال 2007 دادگاهی در آمریکا حکم پرداخت آن به خانواده‌های قربانیان را داده بود.
آمریکا ایران را به پشتیبانی از عملیاتی که به مرگ 241 سرباز آمریکایی منجر شد، متهم کرده و بر این اساس به پرداخت غرامت از محل دارایی‌های بلوکه شده ایران، رأی داده است. درخواست برای دریافت مبلغ ذخیره در بانک «سیتی گروپ» در سال 2010 و پس از آن مطرح شد که وزارت خزانه‌داری آمریکا از وجود چنین حسابی خبر داد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها