امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 94987
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 16
شیخ «فواز البشیر» یکی از شیوخ قبیله «البکاره» در استان دیر الزور در شرق سوریه که یکی از بزرگ‌ترین عشایر سوریه به شمار می‌رود، در گفت‌وگو با خبرنگار ...

شیخ «فواز البشیر» یکی از شیوخ قبیله «البکاره» در استان دیر الزور در شرق سوریه که یکی از بزرگ‌ترین عشایر سوریه به شمار می‌رود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد: برخی از عشایر دیرالزور و رقه و حسکه و قامشلی که اقدام به بیعت با گروه تکفیری داعش کردند، تنها نماینده خویش هستند و نماینده هیچ یک از عشایر سوریه به شمار نمی‌آیند.

فواز البشیر که برادر «نواف البشیر» یکی از بارزترین چهره‌های معارضان خارج نشین سوریه به شمار می‌آید، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که برخی از رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی پس از شکست و ناکامی در فتنه انگیری طایفه‌ای در سوریه، اکنون بازی با عشایر این کشور را آغاز کرده و اقدام به انتشار نام برخی از عشایر کردند، تحت این عنوان که این عشایر با تکفیری‌های داعش بیعت کرده و سرکردگی گروه‌های تروریستی آنها را نیز برعهده گرفته‌اند.

البشیر ادامه داد: ما تمام این اطلاعات و خبرها را تکذیب نمی‌کنیم، بلکه از این منابع خبری سوال می‌کنیم که آیا از نام و نشان و پیشینه این افراد و عشایر اطلاع و آگاهی دارند؟

وی افزود: کسانی که با این نام‌ها آشنا هستند، به خوبی می‌دانند که تمام این افراد دزدان نفت و حبوبات و گندم و جو مردم حتی پیش از بحران تحت پیگرد دولت سوریه بوده‌اند.

البشیر همچنین در خصوص پیشروی گروه تکفیری داعش در مناطق عشایری به ویژه دیر الزور و رقه گفت: عشایر سوریه در بعد دینی و مذهبی مردمان تندرو و افراط‌گرایی نیستند، بلکه فهم و درکی درست از دین دارند و به خوبی می‌دانند که این به نفع آنها نیست که در کنار گروه‌های تروریستی قرار گیرند که دین را ابزار و دستاویز خود برای قتل و کشتار و نابودی و غارت و تجاوز قرار داده‌اند.

وی تاکید کرد: جنایاتی که گروه تکفیری داعش در این اواخر علیه عشایر سوریه مرتکب شد، تنها موجب متحد شدن صفوف آنها در برابر این گروه تکفیری شد و این گروه بداند که عشایر سوریه هیچ‌گاه تحت عنوان «انقلاب» و «بهار عربی» وطن خود را قربانی توطئه‌های عربستان سعودی نخواهد کرد.

شیخ فواز البشیر سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که ممکن نیست، عشایر به فکر منافع و مصالح قومی خود باشند، بلکه آنچه برای آنها اهمیت دارد، منافع ملی است و به همین دلیل ما هرگونه دخالت خارجی در سوریه را رد می‌کنیم و طرف‌های خارجی بدانند که عشایر همواره در این بحران در کنار ارتش سوریه در صف واحد خواهند بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها