امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9501
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 81
فرج‌الله عارفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت با بیان اینکه شورای نگهبان بعد از 10 روز بر اساس قانون اساسی واجدان شرایط را احراز صلاحیت ...

فرج‌الله عارفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت با بیان اینکه شورای نگهبان بعد از 10 روز بر اساس قانون اساسی واجدان شرایط را احراز صلاحیت کرد، اظهار داشت: بر اساس قانون اساسی تنها مرجعی که می‌تواند واجدان شرایط انتخابات ریاست جمهوری را احراز صلاحیت کند، شورای نگهبان است.

نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: به طور قطع هر کس که قانون را قبول داشته باشد، نظر شورای نگهبان را می‌پذیرد.

عارفی با اشاره به اینکه بر اساس اصل 115 قانون اساسی اظهار نظر در مورد احراز صلاحیت پیرامون کاندیداها وظیفه شورای نگهبان است، تصریح کرد: کسانی که اعتقادی به قانون اساسی دارند باید از اقدام شورای نگهبان اطاعت کنند.

وی با تقدیر از فقها و حقوقدانان شورای نگهبان در بررسی دقیق و اظهار نظر عادلانه خاطر نشان کرد: باید از کسانی که صلاحیت آنها توسط شورای نگهبان احراز نشد و با صدور بیانیه اعلام اطاعت کردند، تشکر کرد.

عارفی با بیان اینکه کسانی که شرایط آنها احراز شده است از تمام طیف‌ها و گروه‌های سیاسی هستند، اذعان داشت: شورای نگهبان در احراز صلاحیت‌ها جانب عدل و انصاف را رعایت کرد.
انتهای پیام/80003/ب30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار