امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95017
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 16
محمد شیخلر کارشناس و پژوهشگر حوزه فرهنگ که در دیدار رهبر معظم انقلاب با کارگزارن جمهوری اسلامی حضور داشته، در ارتباط با جناح مومن که در بیانات معظم ...

محمد شیخلر کارشناس و پژوهشگر حوزه فرهنگ که در دیدار رهبر معظم انقلاب با کارگزارن جمهوری اسلامی حضور داشته، در ارتباط با جناح مومن که در بیانات معظم له مورد اشاره قرار گرفته است، به خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: برخی مجموعه‌ها در قبال خواست و بیان رهبری همان‌طور که ایشان در دیدار اخیر فرمودند کُند عمل می‌کنند، آنها معتقدند نیازی به جناح مؤمن نیست زیرا تا ما هستیم و با دنیا تعامل می کنیم، اجازه نمی‌دهیم جنگی رخ بدهد که لازم باشد این جناح سینه سپر کند، با این تفاسیر نیازی به جناح مؤمن نداریم. وقتی حرف رهبری جدی گرفته نشود پس آن جناح هم جدی گرفته نخواهد شد زیرا هم کوچک است و هم جدید.

وی افزود: جناح فرهنگی مؤمن در هر عرصه‌ای باشد در شرایط سخت لباس جدید به تن خواهد کرد و وارد میدان می‌شود، اما امروز در حوزه‌های فرهنگی جناح مؤمن انقلابی کنار زده می‌شود، برای نمونه این اتفاق را در برگزاری نمایشگاه قرآن می‌توان دید.

شیخلر توضیح داد: شاهد برگزاری نمایشگاه قرآن در سال‌های گذشته در یک مکان مناسب برای این رویداد قرآنی در سطح کشور بودیم، ولی امسال بنا به دلایل و تصمیماتی که بر کسی آشکار نیست این نمایشگاه به مکانی مثل باغ موزه دفاع مقدس با مساحت حدود یک دهم منتقل می‌شود. وقتی میزان این فضا و مساحت کم می‌شود چه کسانی حذف می‌شوند؟ قاعدتا گروه‌های کوچک‌تر و جدیدتر حذف خواهند شد. بسیاری از ناشران کوچک و نوپا امسال نتوانستند در نمایشگاه قرآن حضور یابند.

وی در تکمیل حرف خود گفت: نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال مصداق دیگری از همان تصمیم‌ها است. در این نمایشگاه حدود 50 درصد از شرکت‌کنندگان و تولیدکنندگان محصولات دیجیتال، افراد حزب‌اللهی هستند و بافت 50 درصدی یک نمایشگاه بین‌المللی را افراد حزب‌اللهی تشکیل می‌دهند و این یعنی فتح بزرگ. در اولین قدم این نمایشگاه حذف می‌شود یعنی محلی که جریان‌های حزب‌اللهی حوزه دیجیتال فعالیت‌های خود را عرضه می‌کردند برگزار نمی‌شود، سپس در اقدام بعدی بدون هرگونه اطلاع‌رسانی نمایشگاه را برگزار کردند و برای آن اختتامیه گرفتند.

شیخلر یادآور شد: این موضوع را نیز مورد توجه داشته باشید که هم اکنون صحبت از انتقال نمایشگاه به محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی است که با این عمل حضور مردم و اهالی فرهنگ به نمایشگاه را محدود و سخت کرده زیرا نمایشگاه بین‌المللی دسترسی‌های مناسبی در قیاس با مصلی نداشته و این در اقبال عمومی تأثیرگذار است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها