امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95023
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید اسدالله موسوی عبادی پیش از ظهر امروز در جمع مهمانان خارجی نمایشگاه بین‌المللی قرآن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید اسدالله موسوی عبادی پیش از ظهر امروز در جمع مهمانان خارجی نمایشگاه بین‌المللی قرآن که برای بازدید در مرکز فرهنگ و معارف قرآن حضور پیدا کردند، با اشاره به حجم بالای آثار مکتوب مرکز فرهنگ و معارف قرآن اظهار کرد: در اداره فناوری اطلاعات تلاش کرده‌ایم تا بتوانیم آثار این مرکز را به صورت دیجیتالی از طریق نرم افزار و سایت به علاقه‌مندان ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه نخستین نرم‌افزار قرآنی جمهوری اسلامی ایران در این مرکز تولید شده است تصریح کرد: تاکنون تولید 30 نرم‌افزار قرآنی را در پرونده خود ثبت کرده‌ایم.

رئیس اداره فناوری اطلاعات مرکز فرهنگ و معارف قرآن به تنوع آثار قرآنی و تحول ایجاد شده در نحوه استفاده از علوم قرآنی اشاره کرد و گفت: 13 اثر با شرکت در جشنواره‌های کشوری و بین‌المللی توانسته‌اند 30 عنوان برتر را به خود اختصاص دهند.

موسوی عبادی افزود: در نرم افزار تفسیر قرآن کریم که یکی از برترین نرم‌افزار‌های قرآنی است به 3 هزار موضوع اصلی و 130 هزار موضوع فرعی پرداخته شده است.

وی از محققان و پژوهشگران برای تهیه کتاب‌ها و مقالات از این موضوع‌ها دعوت به عمل آورد و ادامه داد: هر فرد محقق که بخواهد در مورد موضوع خاصی تحقیق کند، می‌تواند طی چند لحظه به راحتی به جامع‌ترین منابع دسترسی پیدا کند.

موسوی عبادی از فرهنگ قرآن به عنوان یکی دیگر از نرم‌افزار‌های برتر مرکز پژوهشگاه فرهنگ و معارف قرآن نام برد و تصریح کرد: در این نرم افزار قرآنی به 64 هزار و 900 موضوع مختلف پرداخته شده است.

وی اضافه کرد: نرم افزار فرهنگ موضوعی تفاسیر نیز با 10 تفسیر از مفسران شیعه و 10 تفسیر از مفسران اهل سنت برای ارائه تفسیرهای جامع مورد استفاده علاقه‌مندان قرار گرفته و 37 هزار موضوع نیز از این تفاسیر استخراج شده است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات مرکز فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به دائرة المعارف مقاله که برای هر موضوع یک مقاله ارائه داده است خاطرنشان کرد: در دانش نامه مقالات قرآنی 110 هزار مقاله جمع آوری شده و به صورت موضوع بندی شده مورد استفاده قرار گرفته است.

موسوی عبادی افزود: نرم افزار‌ها و آثار در سه سایت مرکز قابل استفاده برای علاقه‌مندان است.

وی از سایت دانش‌نامه مقالات به عنوان پربیننده‌ترین سایت مرکز فرهنگ و معارف قرآن نام برد و گفت: 15 هزار متخصص و محقق روزانه از این سایت بازدید می‌کنند.

موسوی عبادی کلیات آثار و ترجمه تخصصی قرآن را از دیگر سایت‌های این مرکز خواند و یادآور شد: آخرین مقالات و پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در این سایت‌ها موجود است.

وی مرکز فرهنگ و معارف قرآن را برترین پژوهشگاه جهان اسلام دانست و عنوان کرد: جدیدترین پایان‌نامه‌ها، مقالات، نرم‌افزارها و مطالب سایت‌های قرآنی در این مرکز مورد بررسی و پژوهش قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره فناوری اطلاعات مرکز فرهنگ و معارف قرآن هدف این مرکز را دسترسی آسان به منابع جامع علوم قرآنی خواند و گفت: در این راستا از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.

موسوی عبادی بر لزوم گسترش روابط کشورهای اسلامی تاکید و اظهار کرد: ما باید با اتحاد همدیگر در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کنیم.

وی با اشاره به تهاجمات گوناگون دشمن در فضای مجازی و حرکت جامعه بشری به سمت استفاده از فناوری روز تصریح کرد: اداره فناوری اطلاعات مرکز فرهنگ و معارف قرآن آمادگی همکاری با محققان را دارد و امیدواریم با کمک یکدیگر بتوانیم علوم قرآنی را در فضای مجازی بیش از پیش گسترش دهیم.

انتهای پیام/2258/ح40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها