امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9503
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با یان کوبیش نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور افغانستان که صبح امروز برگزار شد با تأکید بر اهمیت برقراری صلح و ثبات در افغانستان برای کشورهای منطقه اظهار داشت: ایجاد ثبات و آرامش در افغانستان به تقویت امین پایدار در منطقه کمک خواهد کرد و جمهوری اسلامی ایران آمادگی کاملی برای همکاری در برقراری امنیت، صلح و آبادانی در این کشور دارد.

وی با اشاره به ناتوانی نیروهای بیگانه در برقراری امنیت و ثبات در افغانستان افزود: بهانه حضور آمریکا و همپیمانانش در افغانستان برای ایجاد امنیت در منطقه بود، ولی امروز شاهدیم نه تنها امنیت ایجاد نشد، بلکه سبب ناامنی در منطقه شده است.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش مسئله قومیت‌ها در افغانستان را مسئله مهمی ارزیابی کرد و گفت: ایجاد یک توازن منطقی در ساختار سیاسی افغانستان برای ایجاد امنیت در این کشور یک ضرورت انکار‌ناپذیر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تعامل و همکاری با کشورهای همسایه، مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر، خروج نیروهای بیگانه و تثبیت آرامش و ثبات در افغانستان را از مهمترین مسائلی دانست که سازمان ملل متحد باید مدنظر قرار دهد.

یان کوبیش نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور افغانستان در ادامه این دیدار با سپاس از حمایت‌های همه‌جانبه دولت و ملت ایران از مردم افغانستان خاطرنشان کرد: کمک‌های بشردوستانه به افغانستان و پذیرفتن صدها هزار مهاجر افغانی به لحاظ انسان‌ دوستانه، از خود‌ گذشتگی دولت و ملت ایران است.

وی در پایان با تشریح عملکرد سازمان ملل برای برقراری امنیت پایدار در افغانستان تصریح کرد: برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان باید همسایگان این کشور همکاری کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها