امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95030
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 17
«امیر قمیشی» تهیه کننده برنامه «خدا با من است» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: شبکه آموزش سیما قصد داشت پس از موفقیت برنامه‌هایی چون ...

«امیر قمیشی» تهیه کننده برنامه «خدا با من است» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: شبکه آموزش سیما قصد داشت پس از موفقیت برنامه‌هایی چون «قندپهلو» و «لبخند تهران» در حوزه طنز مکتوب نگاه جدیدی به این حوزه با حضور سایر چهره ای سرشناس حوزه ادبیات طنز متناسب با حال و هوای عرفانی ایام ماه مبارک رمضان و لحظات افطار داشته باشد.

وی افزود: این بار تصمیم گرفتیم علاوه بر طنز به حوزه های دیگر از طنز مکتوب مانند حوزه داستان طنز و... هم بپردازیم و این در حالی است که طنزپردازانی باید حضور پیدا می کردند که به نوعی هم بر طنز و هم بر ادبیات آئینی اشراف کامل داشته باشند.

تهیه کننده «خدا با من است» در رابطه با حضور سید مهدی شجاعی در این برنامه  خاطرنشان کرد: بدون تردید دکتر سید مهدی شجاعی به عنوان  صاحب آثار ارزشمندی چون پدر،عشق،پسر و کشتی پهلو گرفته از یک سو و صاحب ماندگارترین مکتوبات حوزه رمانه های طنز مانند سری که درد می کند، غیر قابل چاپ، کلانتری غیر انتفاعی و تجربه موفق انتشار مجله ماندگار نیستان از سویی دیگر و آثار طنزپردازان معتبری مانند ابوالفضل ذبیحی نصرآباد در انتشار نیستان، بهترین گزینه برای طرح جدی و معرفی ماندگارترین آثار طنز، مناسب ماه مبارک رمضان بوده است که برای حضور در برنامه دعوت شده است.

قمیشی به نقل لطلیف و ظرافات آیات قرآنی در برنامه «خدا با من است» اشاره کرد و گفت: دکتر بهاءالدین خرمشاهی به عنوان قرآن پژوه ومترجم صاحب نام کلام الله مجید که از سوی دیگر صاحب آثار فاخری در حوزه شعر طنز هستند در بخش لطایف قرآنی به نقل لطایف و بازخوانی تاریخ کتابت قرآن  می پردازد.
 
وی افزود: حضور شهرام شکیبا به عنوان یک روزنامه نگار متعهد که به طور توامان هم آثار آئینی  برجسته ای در حوزه شعر دارد و هم صاحب آشناترین نثرهای طنز در سال های اخیر بوده است از دیگر ویژگی های این برنامه می باشد.

قمیشی اظهار داشت: این برنامه تلاش می کند پیوندی میان ادبیات طنز با حفظ معنویت لازم این ماه پر فیضیلت با حضور برجسته ترین چهره ها، که رسالت شبکه آموزش را به عنوان مرجعیت علمی در بخش آموزش است، برقرار کند.

وی نیایش خوانی را از دیگر بخش های برنامه برشمرد و افزود: در این میان حضور مجدد ساعد باقری و تجربه دوباره نیایش خوانی این شاعر هم لحظات نابی را برای مخاطب در لحظات افطار فراهم می‌کند.

قمیشی به سفرنامه « قاسم در میقات» اشاره کرد و بیان داشت: قاسم رفیعا راوی سفرنامه قاسم در میقات  که اشاره طنزآمیز به سفرنامه های معتبر اندیشمندان معاصر از سفر حج است در حالی به تولید رسیده که قبل از این هم رفیعا در سروده معروف بچه محله امام رضا(ع) به درستی نشان داده که قادر به آفرینش لحظه هایی شریف و معنوی در دل سروده های طنزآمیز خود دارد.

تهیه کننده «خدا با من است» گفت: امیدواریم که این تجربه جدید که کاملا با تجربه هایی مانند رقابت «قند پهلو» و یا برنامه «هفته نامه» که به طور جدی به حوزه طنز می پرداختند متفاوت باشد و این بار بتوانیم لحظه هایی عمیق و توام با بهجتی را برای ماه مبارک رمضان مخاطبان رقم بزنیم.

وی افزود: به طور حتم مخاطبان «خدا با من است» با مخاطب رقابت «قندپهلو» و یا سایر برنامه های این حوزه در سیما تفاوت های اساسی دارد که این بار تبسم توام با معنویت تناسب بیشتری که با لحظه های افطار دارد بر روی لبان مخاطبان می نشاند از این روبهتر دیدیم که با گونه های دیگری از طنز با ضرب آهنگ متفاوت در ساعات بعد از افطار میزبان مخاطبان باشیم.

وی در خصوص تولیدی بودن این برنامه بیان داشت: «خدا با من است» صرفا قرار نیست ویژه ماه مبارک رمضان باشد چرا که سایر شبکه های سیما همچون شبکه یک، شبکه سه و شبکه قرآن سیما تدارک مناسبی را در قالب برنامه های زنده و پرمخاطبی مانند ماه عسل، شهر باران و... دیده اند؛از این رو ما تصمیم گرفتیم که با تولید برنامه خدا با من است ضمن حساسیت بیشتر در فرم برنامه که متناسب با شئونات بزرگان حاضر در برنامه باشد  فرصت تماشای دوباره آن را در ساعات پایانی شب حدود ساعت 30 دقیقه بامداد باز هم برای مخاطب فراهم کنیم.

قمیشی خاطرنشان کرد: ضبط برنامه عموما در ساعات پایانی شب و گاهی نیز تا بعد از اذان ظهر ادامه دارد که همین امر در نزدیکی حس مجریان در زمان تولید با حس مخاطب در زمان پخش برنامه همخوانی پیدا می کند.

برنامه «خدا با من است» با اجرای شهرام شکیبا هر شب ساعت20  به روی آنتن شبکه آموزش سیما می‌رود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها