امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95070
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، در مراسم افتتاح این پروژه‌ها که صبح امروز برگزار شد، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، در مراسم افتتاح این پروژه‌ها که صبح امروز برگزار شد، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل اظهار کرد: برای ایجاد و راه‌اندازی این تعداد سامانه هوشمند ثبت تخلفات که در مناطق مختلف جاده‌ای به‌کار گرفته شده است، بیش از 360 میلیون تومان هزینه شده است.

عبدالحسین علی اکبری افزود‌: اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل در کنار راه‌اندازی سایت‌های تصویری و سامانه‌های تردد شمار آنلاین در جاده‌ها این سایت‌ها را نیز با هدف ثبت سریع تخلفات ناشی از سرعت راه‌اندازی کرد تا هم ایمنی ترددها بالا رفته و هم کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای را شاهد باشیم.

وی به قابلیت‌های این سامانه نظیر توان برداشت لحظه‌ای از سرعت خودروها، برداشت پلاک خودروها، برداشت آمار شمار خودروها در جاده‌ها به شکل آنلاین و همچنین ثبت سرعت متوسط خودروها بین دو سامانه به وسیله این سامانه انجام می‌شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل گفت‌: این سامانه سرعتی که راننده بین فاصله دو دوربین را طی می‌کند محاسبه کرده و در صورت بالا بودن سرعت خودرو از حد مجاز جریمه را به صورت خودکار ثبت کرده و گزارش می‌دهد.

علی اکبری ایجاد این سامانه را زمینه‌ساز پیشگیری از تخلفات احتمالی از سوی رانندگان دانست و ادامه داد: این سامانه در راه‌های ارتباطی پرتردد به ویژه محورهای پرخطر ایجاد شده تا از این طریق شاهد کاهش حوادث رانندگی به ویژه تلفات ناشی از سرعت غیرمجاز باشیم.

این مسئول تصریح کرد: علاوه بر سامانه هوشمند ثبت تخلفات سرعت درحال حاضر 39 دوربین نظارت تصویری نیز در جاده‌های استان اردبیل به بهره‌برداری رسیده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل اهداف فعالیت این مجموعه‌های کارآمد و توانمند را در روان‌سازی ترددهای جاده‌ای، ارائه خدمات مناسب به هموطنان در کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای بیان کرد.

انتهای پیام/62003/الف40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها