امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95088
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 48
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور، در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که تولید نفت ایران ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور، در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که تولید نفت ایران بدون احتساب میعانات گازی همانند سه ماهه نخست 2014 بالغ بر 2. 8 میلیون بشکه در روز باقی مانده است.

این درحالی است که تولید نفت عربستان با کاهش 150 هزار بشکه ای از 9.8 میلیون بشکه در روز در سه ماهه نخست امسال به 9.65 میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم رسیده است.

بر اساس برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت عراق علی رغم بروز درگیری ها در این کشور و جنجال رسانه های غربی برای تاثیرگذار نشان دادن این درگیری ها بر تولید نفت این کشور و تسلط نیروهای تروریست تکفیری بر تاسیسات نفتی عراق، نه تنها کاهش نیافته است بلکه 10 هزار بشکه در روز نیز افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، تولید نفت عراق از 3.26 میلیون بشکه در روز در سه ماه نخست 2014 به 3.27 میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم افزایش یافته است.

به نوشته این گزارش، ایران پس از عربستان و عراق همچنان سومین تولیدکننده بزرگ نفت سازمان کشورهای تولیدکننده نفت، اوپک به شمار می رود.

همچنین متوسط تولید نفت ایران در سال 2013 روزانه 2.68 میلیون بشکه برآورد شده است.

بر این اساس، تولید نفت ایران در 6 ماه نخست 2014 نسبت به متوسط تولید نفت این کشور در سال 2013 از افزایش روزانه 120 هزار بشکه‌ای برخوردار شده است.

این سازمان آمریکایی پیش از این در یکی دیگر از گزارش های خود، تولید نفت ایران در سه ماهه نخست 2014 را 3.2 میلیون بشکه در روز اعلام کرده بود که به نظر می‌رسد این برآورد با احتساب میعانات گازی باشد.

بر اساس این گزارش کل تولید نفت اوپک در این بازه زمانی بالغ بر 29.48 میلیون بشکه در روز اعلام شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها