امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 95089
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید چیت‌چیان در بازدید از شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، با بیان اینکه میزان پیک مصرف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید چیت‌چیان در بازدید از شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، با بیان اینکه میزان پیک مصرف برق در اواخر خردادماه و اوایل تیرماه امسال افزایش قابل‌توجهی داشته است، اظهار داشت: اواخر خردادماه و اوایل تیرماه که هوا به‌شدت گرم شد و مصرف برق بالا رفت، پیک روزانه به 46 هزار و 900 مگاوات رسید که این فراتر از پیک سال گذشته بوده است.
وی ادامه داد: در کنار این موضوع، ذخایر سوخت مایع مناسبی در نیروگاه‌ها نداشتیم اما نیروگاه‌های برق‌آبی به داد کشور رسیدند و یکباره با تولید برق تا سه برابر برنامه‌ریزی توانستند بخش عمده نیاز کشور را تامین کنند و اگر نیروگاه‌های برق‌آبی نبودند، به‌طور قطع کشور دچار مشکل می‌شد.
وزیر نیرو افزود: فعالیت‌هایی که در شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران انجام شده، از افتخارهای کشور و نظام جمهوری اسلامی است و آثار بسیار و بلندمدتی در کشور دارد.
* آب رها شده در سد گتوند علیا ذخیره شده است و امکان استفاده دوباره از آن وجود دارد
وی با اشاره به رهاسازی آب مخازن کارون 3 و 4، گفت: در کارون 3 و 4 میزان قابل‌توجهی آب رها شد تا برق تولید شود که خوشبختانه این آب در سد گتوند علیا ذخیره شده است و امکان استفاده دوباره از آن وجود دارد.
چیت‌چیان با بیان اینکه سال آینده با کمبود توان برق مواجه خواهیم شد، خواستار به بهره‌برداری رسیدن طرح‌های نیمه‌تمام شرکت آب و نیرو شد و افزود: برای سال آینده با کمبود توان تولید برق مواجه هستیم و باید تلاش شود تا 450 مگاوات ظرفیت نیروگاهی که در سد رودبار لرستان در حال اجراست، به بهره‌برداری برسد ضمن آنکه در سال آینده سد و نیروگاه سیمره نیز باید با وجود موانع موجود به بهره‌برداری برسد و 480 مگاوات ظرفیت نیروگاهی آن وارد شبکه برق‌رسانی شود.
وزیر نیرو افزود: نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای سیاه‌بیشه که در مراحل پایانی است، می‌تواند به افزایش ظرفیت شبکه برق کشور کمک کند و این موارد فعالیت‌های ارزشمندی برای کشور است و خدمت شایسته‌ای برای مردم خواهد بود.
وزیر نیرو همچنین تاکید کرد: فقط احداث سد کافی نیست و ما باید شبکه‌های زیردست آنها را هم اجرا کنیم و برنامه‌ریزی شده است تا چهار سال آینده بسیاری از طرح‌های مهم در دست اجرا به بهره‌برداری برسد و با کمک مسئولان ارشد نظام منابع مالی آنها نیز تامین شود.
انتهای پیام/ک  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها